بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

گزیده دیوان حافظ

ناشر : سوره مهر

گردآورنده کتاب : اسدالله بقایی نائینی

شاعر : شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 442

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6632110003022
60,000 57,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

گزیده دیوان حافظ به کوشش اسدالله بقایی نائینی هفتمین کتاب از مجموعه 120 تایی متون کهن فارسی است که در تلاش است نسل جدید گزیده جوی را که کمتر سراغی از متون کهن فارسی میگیرند با ادبیات و شعرهای کهن فارسی آشنا کند.

در مقدمه آمده است:

می گویند از حافظ مشهورترین شاعر پارسی گوی و بلکه جهان زندگی نامه چندان قابل تاملی در دست نیست. با این همه چه سری در کلام این شوریده شیداست که حدیث عشق بازی اش همه بیت الغزل معرفت است و در وانفسای زهد و خرافه فریاد می کشد که :
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

چرا بر در آمد دیوانش ننوشته اند چگونه مجلس امیران اینجو چونان شیخ ابواسحاق و جلال الدین مسعود و آل مظفریانی چون شاه شجاع و امیر مبارزالدین محمد و حتی خون خواره ای چون امیر تیمور گورکانی را به تیغه تیز قلم از سر گذراند و هم در حال به بانگ بلند نعره می زد که :
دلا دلالت خیرت کنم به راه نجات
مکن به فسق مباهات و زهد هم مفروش

چه سری در کلام اوست که در رونق بازار عارفانی چون خواجه ابوالوفا و شیخ زین الدین تایبادی و حتی شاه نعمت اله ولی به مجلس هیچکس در نمی آید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط