فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران از نگاهی دیگر

3907 بازدید

مولف : محمد حسن سالمی

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمد حسن سالمی

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

وزن(گرم) : 1090

شابک : 978-964-419-355-2

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 756

تاریخ ثبت : دوشنبه 31 خرداد 1389

تاریخ ویرایش : یکشنبه 12 آذر 1396

کد : 6651

73,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
«نهضت ملی» یا همان «نهضت ملی شدن صنعت نفت در ایران» و پیامدهای آن، به ویژه دوره ی نخست وزیری دکتر مصدق در سال های 1330 ـ 1332 حکایتی است که بارها و بارها بدان پرداخته شده است. راویان مختلف، پژوهشگران، محققان و مورخان ایرانی و غیر ایرانی سرگذشت وقایع سال های دهه ی 1320 و اوایل دهه ی 1330 در ایران را به همراه تحلیل ها و قضاوت های گوناگون بیان کرده اند و این بار، راوی سرگذشت «نهضت ملی» فردی است که از نزدیک در کوران حوادث آن نهضت قرار داشته است. این بار قلم روایتگر، در اختیار دکتر محمّدحسن سالمی است تا مشاهدات و تحلیل خود را از وقایع آن روزگار برای نسل امروز و نسل های بعد بیان کند.

دکتر سالمی به دلیل نزدیکی به یکی از قطب های سیاسی آن روز ایران، در جریان بسیاری از مسائل، رویدادها و حوادث بوده است.

او نوه ی دختری آیت الله کاشانی، یکی از رهبران نهضت ملی می باشد و به این دلیل و همچنین به دلیل فعالیت سیاسی در نهضت، تجربیات و اطلاعات زیادی از مقطع زمانی مورد بحث دارد. وی که هم اکنون در 75 سالگی در کسوت پزشکی بازنشسته، ایام کهولت را می گذراند، با تکیه بر خاطرات و مشاهدات شخصی، اسناد خانوادگی و خصوصی و بالاخره دیگر منابع و کتاب ها، روایتی را از فرآیند نهضت ملی ارائه می دهد، روایتی که مختص به دکتر سالمی بوده و جای جای آن بیانگر نقطه نظرات و دیدگاه های او در تحلیل وقایع مورد بحث است.

محور تقریرات و کتاب حاضر، بررسی و شرح زندگانی و فعالیت آیت الله کاشانی (از تولد تا وفات) می باشد و در خلال این بررسی، دکتر سالمی خاطرات و نظرات خود را ارائه می کند. تلاشی که رهاورد آن، کتاب حاضر و روایتی دیگر از یکی از دوره های پر افتخار تاریخ معاصر کشور ایران است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر