49,000
تومان
افزودن به سبد خرید

کمک به افراد مبتلا به مشکلات جنسی: رویکردی کاربردی برای متخصصین بالینی

دسته بندی: ازدواج و خانواده

ناشر: مرسل

نویسنده: پیتر تریگول

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 184

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب «کمک به افراد مبتلا به مشکلات جنسی»، ما را با مفاهیم پایه ای مشکلات جنسی آشنا کرده و چارچوبی مناسب در اختیارمان قرار می دهد که بتوانیم مشکلات جنسی را شناسایی، ارزیابی و درمان کنیم.

مشکلات جنسی از موضوعات شایع و حائز اهمیت است. لازم است پزشکان و بسیاری از متخصصین سلامت و درمان و طیف وسیعی از متخصصین داخلی قادر به ارزیابی آن بوده، راه حل های مؤثر و مفیدی را برای آنها ارائه دهند. در واقع نیاز است که مسائل جنسی به عنوان مواد درسی و کمک درسی در دانشگاه ها در چندین رشته تخصصی در قالب آموزش های ویژه مورد توجه واقع شوند.

آن چه که برای بسیاری از فراگیران و همچنین برای اکثر پزشکان ارشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، این است که این گروه باید توانایی داشته باشند که مشکلات و اختلالات عملکرد جنسی را اعم از مواردی که دلایل جسمی یا روانی دارند، مورد بررسی دقیق قرار دهند و بتوانند انواع اختلالات جنسی را به گونه ای طبقه بندی کنند که در قالب دانشی کاربردی قابل عرضه باشد. به علاوه برخی نیازهای دانشگاه ها را جهت دانش کاربردی در مورد اختلال هویت جنسی و یا انحرافات جنسی مشخص نمایند.

مشکلات جنسی همواره برچسبی ناخوشایند را با خود به همراه دارند و در نتیجه، صحبت کردن در مورد چنین مسائلی برای بیمار و پزشک کار چندان آسانی نیست. بیماران تا هنگامی که یک رابطه درمانی پایدار با پزشک معالج یا هر یک از اعضای تیم درمان برقرار نکرده باشند، از توضیح دادن کامل در مورد چنین مسائلی اجتناب می ورزند.

در برخی موارد هم که افراد برای صحبت کردن آمادگی دارند یا داوطلب هستند، پزشکان سؤالات مناسبی نمی پرسند. به علاوه به تجربه ثابت شده است پزشکانی که سؤالات جنسی را به عنوان بخشی عادی از تاریخچه بیمار قرار داده و به سادگی به آنها اشاره می کنند، دو برابر بیشتر از پزشکانی که برای مطرح شدن چنین مسائلی منتظر خود بیمار می مانند مشکلات جنسی را می یابند.

با این حال باز هم بسیاری از پزشکان به ندرت در مورد مسائل جنسی سؤال می کنند. این امکان وجود دارد که با مطرح شدن مشکلات جنسی، پزشکان ندانند که چگونه باید به بیمار کمک نمایند و حتی ممکن است پزشکان اعتماد به نفس کامل را برای شناخت مشکل و ارائه راه حل مناسب نداشته باشند.

هدف کتاب کمک به افراد مبتلا به مشکلات جنسی (Helping people with sexual problems)، آموزش همه ی سرفصل ها و مطالب مرتبط با مشکلات روانی جنسی نیست. اگر چنین کاری در کتابی به این کوچکی ممکن بود، دیگر به متخصصین بالینی و تخصص آن ها نیازی نبود.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام