فراخوانی فراخوانی ...

حدیث روزگار 21: خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره فیلسوف معاصر سید جلال الدین آشتیانی و نهضت مقاومت ملی و جمعیت متاع

34 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 252

شابک : 978-964-7255-63-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 188

تاریخ ثبت : شنبه 2 تیر 1397

تاریخ ویرایش : دوشنبه 4 تیر 1397

کد : 66582

80,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
مولف در مقدمه کتاب می نویسد:
این نسخه از «حدیث روزگار»، سلسله خاطرات مستند اینجانب درباره فیلسوف مجهول القدر معاصر، استاد بزرگ «سید جلال الدین موسوی آشتیانی» است، که به آغاز دوران تحصیلی بنده در قم، مربوط می شود.
این دوران همزمان با دوران ملی کردن صنعت نفت بود و روی برداشت ها و باورهای سیاسی، تبادل نظر و بررسی مسائل فلسفی - علمی و بهره گیری از استاد در این زمینه، به مسائل سیاسی روز و حوادث نیک و بد حوزه ها کشیده شد و حتی در دوران سفر تحصیلی استاد به نجف و یا سفر این بنده به تبریز، همچنان ادامه یافت که محصول آن، مکاتباتی بود که به عمل آمد و طبق معمول، متاسفانه نسخه ای از نامه های بنده در اختیار نیست و فقط بخشی از نامه ها و یا پاسخ های استاد جلال الدین از حوادث روزگار در امان باقی مانده است که اینک در این رساله، ضمن پرداختن اجمالی به شرح زندگی و آثار استاد جلال الدین آشتیانی، برای ثبت در تاریخ عینا نقل و درج می گردد.

البته این اثر می تواند نشان دهنده نوع اندیشه قشر متفکر و آگاه حوزه علمیه قم درباره حوادث سیاسی پس از حادثه موسوم به کودتای 28 مرداد و راه چاره جویی آنها برای پیشرفت کشور و بهبود اوضاع، تلقی گردد.

* فهرست فصل های اصلی این کتاب عبارت است از:

1- جمال فلسفه و عرفان
2- نگاهی به زندگی و آثار
3- بعد سیاسی زندگی علامه آشتیانی
4- استاد آشتیانی در «نهضت مقاومت» و «جمعیت متاع»
5- دیدگاه های سیاسی استاد آشتیانی
6- چند نامه تاریخی - سیاسی
7- درباره استاد جلال
8- دستخط ها
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر