فراخوانی فراخوانی ...

حدیث روزگار 17: خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره دکتر حسن ترابی (رهبر فکری حرکت اسلامی سودان)

27 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 176

شابک : 978-964-7255-57-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 124

تاریخ ثبت : شنبه 2 تیر 1397

تاریخ ویرایش : دوشنبه 4 تیر 1397

کد : 66585

50,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در بخشی از مقدمه سید هادی خسروشاهی درباره این کتاب می خوانیم:
درگذشت استاد شیخ حسن عبدالله الترابی، رهبر فکری و معنوی حرکت اسلامی سودان، در اسفندماه سال گذشته ـ 1394 ـ موجب گردید که یادداشت های پراکنده خود درباره زندگی و مبارزه او را مرور کنم و به خاطرات خود و مکاتباتی که با او داشتم مراجعه نمایم که نتیجه آن دو مقاله تحت عنوان «حدیث روزگار» بود که در دو شماره از روزنامه وزین اطلاعات به طور تلخیص شده، منتشر گشته است و همین امر، موجب شد تا به نشر مستقل و کامل یادداشت ها، درباره حرکت اسلامی سودان و اندیشه های رهبری آن ـ شیخ حسن عبدالله الترابی ـ اقدام نمایم که البته به نظر من دارای نکات تاریخی برجسته ای، به ویژه در رابطه با هم آهنگی و همفکری سودان مسلمان با ایران اسلامی است و در واقع چگونگی پشتیبانی و همراهی رهبری آن را با رهبری انقلاب اسلامی ایران نشان می دهد.

البته اینجانب چند سال قبل هم کتابی مستقل تحت عنوان «حرکت اسلامی سودان» ـ تاریخ و اهداف از آغاز تا امروز ـ آماده نمودم که توسط مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی در سال 1390 چاپ و منتشر گردید.
در آن کتاب ضمن بررسی تاریخ جنبش های اسلامی در سودان، از جمله: حرکت مهدیه، اخوان المسلمین، حزب الأمة و المیثاق الاسلامی و ... به اندیشه های رهبری آن ـ به ویژه شیخ حسن الترابی ـ هم پرداخته ام که می تواند برای اهل فرهنگ و تاریخ و علاقمندان به مسائل جنبش های اسلامی در جهان معاصر و رهبری آن ها، مفید باشد.

** بعضی از عناوین کتاب عبارتند از:
آشنایی با شیخ حسن عبدالله الترابی، سابقه جریان اسلام سیاسی در سودان، اخوان سودان و ایران، ماجرای شهادت آیت الله سید مهدی حکیم در سودان، تجدیدنظرطلبی یا نو اندیشی، قطعنامه تاریخی مؤتمر اسلامی، رسالت جهان اسلام در عصر نوین بین المللی، مقابله با اهداف و طرح های صهیونیسم، تهاجم فرهنگی علیه اسلام و همچنین اسناد و عکس ها.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
کتب مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر