فراخوانی فراخوانی ...

حدیث روزگار 22: خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره دکتر ابراهیم یزدی

72 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 416

شابک : 978-964-7255-79-0

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1397

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 352

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 3 تیر 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : دوشنبه 4 تیر 1397

کد : 66608

140,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در بخش نخست این کتاب به چگونگی آشنایی و همکاری فرهنگی - سیاسی با دکتر ابراهیم یزدی، از سال های 1332 به بعد و در تهران، سخن گفته ام، و اکنون بی مناسبت نیست اشاره کنم که این همکاری، با آغاز مکاتباتی بسیار، به هنگام اقامت وی در آمریکا، ادامه داشته است.

محتوای ده ها نامه به دست آمده که بین من و دکتر یزدی رد و بدل شده است، نشان دهنده چگونگی تبادل فکری یک طلبه از حوزه علمیه قم و یک دانشجو از دانشگاه تهران -مقیم آمریکا- است که امروزه می توان آنها را بازگو کننده بخشی از تاریخ معاصر و نوع هم آهنگی شخصیت های فکری - فرهنگی در قرن پیش نامید. در واقع این امر اتفاق جالب و قابل توجهی است که دکتر ابراهیم یزدی از آمریکا و اینجانب از ایران، در سال های پیش از انقلاب دارای هم اندیشی مشترکی بوده و به مدتی طولانی با هم مکاتبه داشته ایم و مسائل کوچک و بزرگ را از راهی دور و دراز، با هم در میان گذاشته و به بحث و نقد پرداخته ایم.

به نظرم محتوای این نامه ها امروز ارزشمند و خواندنی است و تامل در آنها نشان می دهد که چگونه وحدت در اندیشه اسلامی، یک عضو حوزه را با یک عضو دانشگاه، در تماس و ارتباط و به تعبیر دقیق «تعامل» و «ترابط» قرار داده است. مباحث مطرح شده در این نامه ها، زیاد، گسترده و متنوع است و مسائل کلی و جزئی: «دین»، «جامعه»، «مبارزه»، «تبلیغ»، «ایدئولوژی» و «فرهنگ» و ... را شامل می شود.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
کتاب های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر