بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مهارت های زندگی در سیره رضوی

با تجدید نظر و اضافات کلی

ناشر : به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده : محمدرضا شرفی

تحقیق و تنظیم کتاب : هادی بزدی ثانی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 230

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این اثر، در عرصه هایی چون «مهارت های زندگی»، «مهارت های خانوادگی» و «مهارت های فرزند پروری» به بررسی اندیشه و سیره علمی و عملی امام رضا (ع) می پردازد که در جامعه ایرانی جایگاه برجسته ای دارد؛ در این کتاب رهنمودهای امام رضا (ع) به دو دسته تقسیم می شود که برخی به گونه ای مستقیم به موضوع مهارت های زندگی پرداخته و برخی دیگر بازتابنده نگاه کلی و جامع ایشان است و می توان با رویکردی تعمیمی آن را به موضوع مهارت های زندگی پیوند داد.

خواننده در این کتاب با نمونه هایی از مهارت های زندگی در سیره اهل بیت (ع)، به ویژه امام رضا (ع) آشنا خواهد شد؛ بهره گیری از آیات قرآن کریم، ارجاع به منابع حدیثی در استخراج احادیث رضوی و دیگر روایات ائمه (ع)، استناد به آموزه های نبوی و نیز تنظیم نمایه هایی مانند نمایه احادیث رضوی، نمایه رجالی و نمایه اصطلاحات مهارت های زندگی از ویژگی های این اثر است و به همین جهت کتاب «مهارت های زندگی در سیره رضوی» در مقایسه با دیگر آثار حوزه مهارت های زندگی با رویکرد دینی و به ویژه نگاه رضوی، تفاوت دارد.

«مفاهیم و کلیات»، «مهارت های زندگی»، «مهارت های خانوادگی»، «راه های موفقیت در زندگی» و «مهارت های تربیتی» (فرزندپروری) عناویت پنج بخش اصلی این کتاب است که ذیل هر یک از آن ها فصل های متعددی برای تبیین موضوعات تعریف شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط