بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

تادیب الاطفال

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

«تأدیب الأطفال» نوشته محمود مازندرانی ملقب به مفتاح الملک از پیشگامان تألیف کتاب های نوین کودکان در ایران در انتشارات مدرسه به چاپ رسید.

مفتاح الملک از پیشگامان تألیف کتاب های درسی در ایران، دایی نمیا یوشیج و برادر زن کمال الملک بوده است. وی که از مؤسسان «انجمن معارف» بود، «تأدیب الاطفال» را در 34 سالگی تألیف کرده است. سردبیری روزنامه معارف از دیگر فعالیت های اوست. از وی به عنوان نخستین نویسنده کتاب فارسی آموز کودک در ایران و بازنویس و گزینش گر متون کهن کودکان نیز یاد می کنند.

«تأدیب الاطفال» مجموعه ای از داستان های کوتاه و حکایات آموزشی و نصیحت گونه برای کودکان است که مؤلف ادعا کرده آن را از روی نسخه عربی کتابی که اصل آن فرانسوی بوده، ترجمه کرده است. شیوه تصویر گری در این کتاب روایی است و به شیوه نگارگری ایرانی، شخصیت اصلی هر تصویر بزرگ تر از بقیه کشیده شده و مطابق پرده خوانی ها گاهی هر تصویر شامل دو یا سه قاب جداگانه از حوادث مختلف است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما