فراخوانی فراخوانی ...

بیدارم کن: بر اساس سفر امام رضا (ع) از مدینه به مرو در سال 200 هجری

مولف : فریبا کلهر

تصویرگر : اسماعیل چشرخ

ناشر کتاب : به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 140

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
140,000 126,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای نوجوانان و در دو بخش نوشته شده است؛ حرکت از مرو به سوی مدینه، مدینه، حرکت از مدینه، بصره، اهواز، اصفهان، نیشابور، و سرانجام مرو، عناوین سرفصل های بخش اول این کتاب است؛ نویسنده در بخش دوم نیز در قالب عناوین مردی که به تمام آرزوهایش رسیده بود، جواب همیشگی، نمازی که خوانده نشد، نقشه ای دیگر، به سوی بغداد و رو به آسمان داستان را روایت می کند.

نویسنده برای نگارش آن از منابعی همچون عیون اخبارالرضا(ع)، منتهی الآمال، اخبارالطویل، جغرافیای تاریخی هجرت امام رضا(ع) از مدینه تا مرو، زندگی سیاسی هشتمین امام(ع)، الکافی و ... استفاده کرده است.

گزیده کتاب

«به جلودی می گویم: از چه می ترسی؟ جلودی سرم فریاد می زند: از تو، از ابوالحسن، از تک تک این سربازها که ممکن است ظاهرا سرباز من، اما در باطن، طرف دار ابوالحسن باشند، از این ماه که انگار فقط برای ابوالحسن است که نورافشانی می کند، از این خاکی که زیر پایم منتظر فرمان ابوالحسن است تا چشمه هایش را نشان دهد، از این باد که در دست ابوالحسن آرام می گیرد، از آن گنجشک، از آن سکه، از آن آهو، از آن شیر، از همه چیز می ترسم رجاء! چون مسئولیت ابوالحسن با من است؛ چون ابوالحسن یارانی دارد که تمام راه ما را تعقیب کرده اند تا در جایی مناسب، بر سر و رویمان بریزند و امامشان را از چنگمان درآورند...»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط