loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عروج عقل: شرح حدیث عقل و جهل - جلد دوم

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده محمدباقر تحریری

تحقیق و تنظیم کتاب محمدباقر تحریری

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 728

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

محتوای مباحث این کتاب اگر چه بر توجه فضائل و رذایل اخلاقی تکیه می کند، اما بر محور حدیث شریف عقل و جهل شکل گرفته بدین ترتیب که مبانی اخلاقی والایی را با دیدگاه خاصی ارائه می دهد و آن اساس بودن ایمان است؛ زیرا حقیقت انسان (عقل) بر این محور شکل گرفته و ظهور می کند. و شاخ و برگ های آن (فضائل انسانی) ظهور دهنده ی ایمان در شئون مختلف زندگی است به گونه ای که هر یک از فضائل نفسانی ظهور و نمود توحید در وجود انشان و جامعه بوده و منشأ رسیدن به حقیقت توحید است.

در این کتاب با استفاده از روش استاد علامه طباطبایی یعنی تفسیر قرآن به قرآن، روایات و مناسب هر فراز و تحلیل صحیح آنها ذکر شده و با جمع بین دلایل مختلف هر باب به شرح حدیث شریف عقل و جهل پرداخته است.

نویسنده جلد دوم این مجموعه را در 22 فصل نگاشته که می توان به فصل هایی چون مهربانی کردن و ضد آن قطع کردن، قناعت و ضد آن حرص، طاعت و ضد آن معصیت خضوع و ضد آن گردن کشی، حق و ضد آن باطل، روزه داری و ضد آن افطار و ... اشاره کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما