فراخوانی فراخوانی ...

نسخه برگردان العشر مقالات فی العین: کتاب فی ترکیب العین و عللها و علاجها علی رای ابقراط و جالینوس

دوا و درمان در روزگاران کهن 21

مولف : الحنین بن اسحق بن سلیمان بن ایوب عبادی

نویسنده مقدمه کتاب : یوسف بیگ باباپور

تصحیح و تعلیق کتاب : یوسف بیگ باباپور

ناشر کتاب : سفیر اردهال

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 98

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022
100,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب عبارت است از «ماهیت چشم، ماهیت مغز، عصب بینایی و بینایی، بهداشت، علل سوانح مربوط به چشم، نشانه های شناسایی بیماری های چشم، قدرت داروها، داروهای چشم، درمان بیماری های چشم، داروهای مرکب برای چشم و نسخه ها».

این نسخه از لحاظ تصاویری که در آن آمده، در مطالعات تصویرشناسی پزشکی و سیر تحولات آن بسیار مهم است و سالها جزو کتب درسی دانشگاه های اسلامی بوده که در آنها رشته چشم پزشکی تدریس می شده است.

این اثر با وجود اهمیتی که داشته، متأسفانه تا امروز در ایران انتشار نیافته است؛ هر چند که پیش از این به صورت چاپ حروفی، در کشورهای عربی انتشار یافته بود.

نسخه هایی از این کتاب در دارالکتب قاهره (عکسی)، حلب و لنینگراد موجود است؛ و از قراین، قدیمی ترین نسخه موجود از آن نسخه تیمورپاشای قاهره است (سزگین، 1380، ج3، صص 328-345) که این کتاب از روی همین نسخه (شماره 100 طب، مکتوب سنه 592هـ.ق.) برگردان شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط