بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. استمرار امر سلبی: نقدی بر اندیشه اروپایی معاصر
  • استمرار امر سلبی: نقدی بر اندیشه اروپایی معاصر

استمرار امر سلبی: نقدی بر اندیشه اروپایی معاصر

فلسفه

ناشر : دنیای اقتصاد

نویسنده : بنجامین نویز

مترجم : علی زارعی (پیمان)

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 272

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6729110003022
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هدف این کتاب را می توان این گونه تعریف کرد: احیای تفکر سلبی از طریق نقد درونی اندیشه اروپایی معاصر با دست زدن به حرکتی دن کیشوت وار و از سر قصد.
وقتی اندیشه معاصر را، در میانه دو قطب مخالف آلن بدیو و آنتونیو نگری جای دهیم، یعنی افلاطون باوری خشک را در برابر اسپینوزاباوری شاد، قرار دهیم تعارضی پدیدار میشود که التزام هر دوی آنها را به تایید و آری گویی پنهان می کند.
هر دوی آنها به شیوه های مختلفی موید خلق کردن بی پروای هستی شناسی های متافیزیکی، توان بالقوه سوژه برای ابداع، ضرورت تولید امر نو و در عین حال بدگمانی به امر سلبی و سلبیت هستند.
ورای نقش این دو چهره و به طرز نامحسوسی در پس همه مناقشات، مباحث و نزاع های استعاری که در آستین اندیشه معاصر افتاده است، باور و پنداری درباره «تاییدگرایی» قرار دارد که همه از کنارش می گذرند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط