loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ستاره های نبرد هوایی - جلد سوم: زندگی نامه، خاطرات و تصاویری از خلبانان سال های دفاع مقدس

ناشر سوره مهر

نویسنده احمد مهرنیا

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 640

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 67419 10003022
120,000 114,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«ستاره های نبرد هوایی» سومین جلد از یک مجموعه مصوّر است که دربردارنده شرح زندگی، احوال و خاطرات خلبانان سال های جنگ تحمیلی است. این کتاب یکی از تولیدات دفتر ادبیات و هنر مقاومت است و سرتیپ خلبان دکتر احمد مهرنیا نویسنده، خاطره نگار و استاد دانشگاه نگارش آن را انجام داده است.
کاملا آشکار است که این اثر همچون دیگر آثار دفاع مقدس با هدف زنده نگه داشتن نام، یاد و خاطره دلیرمردان جنگ بخصوص عرصه نیروی هوایی و پاسداشت رشادت های آنان در زمان دفاع مقدس گردآوری شده است.
سرتیپ مهرنیا در این مجموعه، همانند جلدهای اول و دوم، مجدداً زندگی نامه پنجاه خلبان دیگر به همراه حدود یکصد خاطره و تصاویری از ایشان را به قلم کشیده است.
شاید بتوان گفت ویژگی جلد سوم این مجموعه در این است که علاوه بر زندگی نامۀ بسیاری از خلبانان، چهره های شاخصی چون شهید جواد فکوری (فرمانده نیروی هوایی و وزیر دفاع وقت)، به همراه شهید عباس بابایی (معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) و شهید فریدون ذوالفقاری (معاون عملیات پایگاه هوایی یکم شکاری مهرآباد) مطرح هستند.

شیوه کار و نوع بیان مهرنیا در تمامی مجلدات این مجموعه یکسان است و اطلاعات آثارش را براساس مصاحبه ها و دست نوشته هایی که خلبانان از دوران جنگ تحمیلی در اختیار او قرار داده اند، بدست آورده است.
دور از انصاف است که اعتراف نکنیم که این کتاب ها آنقدر جامع هستند که به نوعی هم کتاب مرجع و هم شرح حالهای جذابی از جنگ برای خوانندگان نظامی یا عادی به ارمغان می آورد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما