loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کتاب تنهایی - دفتر یکم

ناشر احیاء

نویسنده محمدرضا زائری

تصویرگر فریبا بروفر

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 62

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

«کتابی فقط برای خودم، کتابی کوچک برای لحظه های تنهایی، چه مسلمان باشم چه مسیحی، چه زرتشتی، چه کلیمی، همین که انسان باشم، همین که فرزند آدم باشم کافی است تا در آرام ترین خلوت تنهایی ام صدایی آسمانی نجوا کند با من: ای فرزند آدم ...»

شروع «کتاب تنهایی» با این جملات شروع شده است و نویسنده آن «محمدرضا زائری» با ابتکاری دلنشین احادیث قدسی را که لطیف ترین و زیباترین مضامین معنوی را خطاب به انسان بیان کرده به شکل جملاتی کوتاه و شیرین نگاشته است. نگارشی که حکایت از سخن گفتن خالق با مخلوق دارد. سخنانی که پروردگار بزرگ با مخلوق سرگشته خویش گفته است و همه کتاب های آسمانی نیز به گونه ای این آیات را در خود جای داده اند.

در این کتاب سعی شده است تا مجموعه ای از این آیات و احادیث با مضمون «انس با خدا» به زبان ساده و روان بازنویسی شود و در اختیار جوانان قرار گیرد.

«ای فرزند آدم» سرآغاز بسیاری از احادیث قدسی است که لطیف ترین و زیباترین مضامین معنوی را خطاب به انسان بیان کرده اند. سخنانی که پروردگار بزرگ با مخلوق سرگشتۀ خویش گفته است و همۀ کتاب های آسمانی از قرآن کریم تا تورات و انجیل از آن آکنده اند. به جز اسفار عهد قدیم (عتیق) و نیز عهد جدید حتی در کتاب های سایر پیامبران آیاتی چنین فراوان است.

ای فرزندِ آدم...

اگر با من انس بگیری تو را از همگان بی نیاز می کنم

و اگر با غیر من مأنوس شوی در هر کاری محتاج و گرفتار خواهی ماند.

دل تو حرم من است،چگونه در حرم من بیگانه را راه می دهی؟

زبانت را با نام من، دلت را با عشق من و قلبت را با یاد من تازه کن.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما