فراخوانی فراخوانی ...

اسلام و سکولاریسم از آغاز تا امروز: ویراستی جدید از کتاب دو حرکت در تاریخ

107 بازدید

مولف : محمدحسن زورق

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : محمدحسن زورق

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 1480

شابک : ‭978-964-476-386-1

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 972

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 13 مرداد 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 11 شهریور 1397

کد : 68125

650,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
با رحلت پیامبر، دو جریان طوعی و کرهی در تاریخ پدید آمد. جریان کرهی زنجیره ای از حوادث زمینه ای ـ نتیجه ای یعنی فرآیندی ایجاد کرد که نخستین حلقه آن تبدیل نظام امامت به خلافت بود، سپس خلافت تبدیل به نظام سلطنت شد و سلطنت های اموی و عباسی را پدیدار ساخت، به طوری که حوادث دیگری نظیر تجزیه جهان اسلام به شرق (به مرکزیت بغداد) و غرب (به مرکزیت قرطبه) جنگ های صلیبی، رنسانس، انقلاب صنعتی و انقلاب های بزرگ سکولار تحت تأثیر همین جریان تاریخی قرار داشته اند.

جریان دوم با اعتراض فاطمه، مقاومت و حکومت علی، قیام امام حسین، قیام های شیعی در تاریخ و تثبیت تشیع در ایران، در طی تاریخ به حرکت خود ادامه داده و تا امروز به انقلاب اسلامی ایران و حرکت های انقلابی اسلامی در سراسر جهان اسلام منتهی شده است. روح اصلی جریان کرهی تمکین در برابر قدرت حاکم برای حفظ خود و امتیازات خود و روح اصلی جریان طوعی اعتراض به وضع موجود تا مرز بذل جان و مال بوده است.

امروز انقلاب اسلامی به مرکزیت ایران و تمدن غرب با رهبری انگلوساکسون ها این دو جریان تاریخی را نمایندگی می کنند. از این رو شناخت یکی، مستلزم شناخت دیگری و نیز مستلزم شناخت چکاد بلندی است که این دو جریان از آن سرچشمه گرفته اند. در کتاب شهر گمشده و کتاب حاضر کوشیده شده این بستر تبیین شود.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر