loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شیرین و مجنونی که بابا می گفت: مجموعه داستان

ناشر کتاب نیستان

نویسنده محمد لله گانی دزکی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 136

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68190 10003022
10,000 9,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه ای از ده داستان کوتاه که می توان به خوبی رگه های تأثیرپذیری نویسنده از سبک نوشتاری کلاسیک داستان کوتاه دهه هفتاد ایران را که توسط نویسندگانی چون داوود غفارزادگان رخ نمایی می کرد را در سطور آن دید.

داستان های کوتاه این مجموعه از چند منظر قابل اعتناست. نخست تلاش نویسنده برای خروج از فضای روال و عادی شده داستان نویسی شهری و رجعت به جغرافیای بکر و کمتر شناخته شده روستایی در ایران. این جغرافیا و وسعت آن به نویسنده این امکان را داده تا بسیاری از عوارض و اتفاقات جغرافیایی را به عنوان دستمایه ساخت تم و شخصیت های داستانی مورد استفاده قرار دهد و از همان برای خلق موقعیت های گاه طنز و گاه تراژیک خود استفاده کند. به طبع همین جغرافیا شخصیت های خلق شده در این داستان ها نیز از کلیشه های رایج داستان نویسی ایران خارج می شوند. ساده اندیش هستند و رفتارها و رویکردهای بکر دارند، به واقع این رفتارها و رویکردها را می توان نشانی از سنت ها و انسان های اصیل ایرانی دانست که در لابه لای زندگی شهری فراموش شده بودند و حالا داستان کوتاه میقاتی دوباره برای آنهاست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما