loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نقد و بررسی روش شناسی فهم دین از دیدگاه علامه طباطبایی و اصحاب مکتب تفکیک

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده سید رشید صمیمی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 454

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این اثر پژوهشی، یکی از اساسی ترین موضوعات مطرح در عرصه اندیشه دینی یعنی «روش شناسی فهم دین» را به عنوان محور بحث خود برگزیده است.

در این موضوع دو رویکرد، یعنی: رویکرد فلسفی و رویکرد معارفی ـ تفکیکی وجود دارد. نویسنده کوشیده تا با مراجعه به منابع اصلی و آثار دو طرف، روش های فطری، عقلی، نقلی و شهودی در راستای فهم دین، به صورت نظام معرفتی در قالب مراحل منطقی درآورد و تبیین کند و دلایل، مبانی و نیز جایگاه و قلمرو هر یک از روش ها را در فهم دین تحلیل نماید و پس از جمع بندی و مقایسه دو دیدگاه، ارزیابی منصفانه ای از هر بخش ارائه کند. در پایان نیز از دیدگاه طرفین، رابطه دو به دو و (بین الاثنینی) روش ها تبیین می گردد.

تمام مراحل ارائه شده در قسمت تبیین و نیز ارائه دلایل و شواهد از توضیحات طرفین، توسط نگارنده به صورت اصطیادی بوده و اغلب نقدها و بررسی ها را خود نگارنده ارائه داده است که به تصریح اساتید در جلسه دفاعیه و نیز سایر محققان، در نوع خود کم نظیر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما