بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

آموختار: رویکردی نوین در آموزش دانشگاهی آکسفورد

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

کتاب حاضر، مجموعه نوشتارهایی از فارغ التحصیلان و استادان برجسته دانشگاه آکسفورد است که همگی از تجربه ای نو برای آموزش دانشگاهی سخن می گویند. نظام آموزشی که با نام «آموختار آکسفورد» در این کتاب مورد بحث قرار می گیرد.
در واقع نظامی است که در آن برخلاف روال سنّتی آموزش دانشگاهی در کلاس ـ استاد و دانشجو در گفت و گویی رو در رو قرار می گیرند و در آن دانشجو می بایست دست کم به اندازه استاد فعال باشد.

در واقع، در این تجربه، استاد تنها نقش راهنما و یا مشاور را بر عهده دارد و این دانشجوست که مجبور است با تکیه بر پشتکار و مهارت خود، پژوهشگری و آموختن را به پیش برد. این روش آموزشی، البته هزینه های خاص خود را نیز می تواند به همراه داشته باشد که نویسندگان این مقاله ها نسبت بدان ها نیز بی توجه نبوده اند. بر این اساس، مقاله های کوتاهی که در این کتاب آمده است، برداشتی درونی از چالش ها و فواید این نظام آموزشی را ارئه می کند که می تواند برای پژوهشگرانی که دغدغه های آموزش و پژوهش را دارند، بسیار مفید باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما