فراخوانی فراخوانی ...

ترجمه وقعه الطف: بازسازی مقتل الحسین (ع) ابومخنف

631 بازدید

مولف : ابومخنف لوط بن یحیی ازدی

مترجم : محمدصادق روحانی

تحقیق و تنظیم کتاب : محمدهادی یوسفی غروی

ناشر کتاب : کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : ابومخنف لوط بن یحیی ازدی

مترجم : محمدصادق روحانی

تحقیق و تنظیم کتاب : محمدهادی یوسفی غروی

ناشر کتاب : کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

وزن(گرم) : 675

شابک : 978-600-5334-43-2

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1397

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 344

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 14 شهریور 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : جمعه 23 شهریور 1397

کد : 69050

320,000 ریال 288,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
دستیابی به روایتی معتبر و دقیق از واقعه کربلا همواره دغدغه علاقه مندان و پژوهشگران تاریخ عاشورا بوده است. کتاب ابومخنف (متوفای 157 ه ق) با نام مقتل الحسین (ع) نزدیک ترین روایت از این واقعه را گزارش کرده است. محقق ارجمند استاد محمدهادی یوسفی غروی کتاب ابومخنف را براساس منابع معتبر، بازسازی و احیا کرده است. این اثر با نام «وقعه الطف» منتشر شده و در سالیان اخیر جزء منابع اصلی واقعه عاشورا بوده است.

«وقعه الطف» کهن ترین گزارش مکتوب از واقعه ی کربلا است و با این کتاب، به گزارشی تاریخی از واقعه عاشورا، بدون افزوده های متاخر، دست یافته ایم. در «وقعه الطف» همه ی نقل های بازمانده از کتاب ابومخنف گردآوری شده و می توانیم بگوییم اکنون ساختار اصلی کتاب «مقتل الحسین (ع)» را در اختیار داریم.

این ترجمه با رعایت دقت و امانت، ساختار علمی کتاب را حفظ کرده و تحقیقات مترجم، امتیازاتی را به کتاب افزوده است. همچنین شرح حال همه شخصیت های مرتبط با واقعه کربلا براساس منابع علمی در انتهای کتاب آمده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
کتاب های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر