140,000
تومان
افزودن به سبد خرید

the elixir of love: کیمیای محبت

دسته بندی: خاطرات، زندگینامه و سفرنامه

ناشر: چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده: محمد محمدی ری شهری

سال نشر: 1387

تعداد صفحات: 286

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب «کیمیای محبت» شرح حال شیخ رجبعلی خیاط، از عارفان بزرگ معاصر است که در سال ۱۳۷۶ توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شده و برای سی و دومین بار تجدید چاپ شده است.

کتاب کیمیای محبت، نخست با نام «تندیس اخلاص» در سال ۱۳۷۶ توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شده و آیت الله محمدی ری‏ شهری، آن را همراه اضافات و تحقیقات بیش‏تر به نام کیمیای محبت به دوستداران حقیقت و عرفان و پویندگان وادی عشق تقدیم کرد که در مدت کوتاهی خوانندگان زیادی پیدا کرد.
کیمیای محبت از یک پیشگفتار و چهار بخش تشکیل شده که به معرفی آن می‏پردازیم.

بخش اول کتاب با عنوان ویژگی ها از هشت فصل تشکیل شده و دربردارنده زندگی، کار و فعالیت، ایثار، تعبد، اخلاق، مسئله انتظار، دیدگاه شیخ رجبعلی خیاط درباره شعر و برخی از شاعران و پاره‏ای از دیدگاه‏های این عارف بزرگ در مسائل سیاسی و پیشگویی ‏های اوست.

بخش دوم جهش نام دارد. این بخش از سه فصل سامان یافته و درباره نقطه عطف زندگی شیخ رجبعلی خیاط و امدادهای غیبی و کمالات معنوی وی است.
بلندترین بخش این مجموعه، بخش سوم با نام زندگانی است و و از ۱۰ فصل سامان یافته که عبارت اند از روش سازندگی شیخ و اطلاع از باطن افراد؛ احسان به دیگران؛ رهنمودهای شیخ درباره نماز؛ رهنمودهای شیخ درباره حج؛ تلاش برای زیارت حضرت ولی عصر(عج).

آخرین بخش از مجموعه کیمیای محبت، به عروج ملکوتی شیخ رجبعلی خیاط اختصاص دارد. فرزند شیخ می‏گوید: روز قبل از وفات، پدرم سالم بود. مادرم در خانه نبود، تنها من در خانه بودم. عصر هنگام، پدرم آمد و وضو گرفت و مرا صدا زد کرد وگفت: «قدری کسل هستم. اگر آن بنده خدا آمد که لباسش را ببرد، دمِ قیچی‏ها در جیبش است و سی تومان باید اجرت بدهد.» سخن شیخ به تلویح و در لفافه حاکی از این بود که او به زودی به عالم برزخ سفر خواهد کرد ولی فرزند وی از این سرّ در آن هنگام آگاه نشد.

همچنین، این کتاب به سه زبان عربی «کیمیاء المحبة»، اسپانیایی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام