بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

الشیخ محمدجواد مغنیه فقیه مجدد

ناشر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

نویسنده مهدی احمدی

مترجم عبدالحسن نجفی بهبهانی

تحقیق و تنظیم کتاب محمد جاسم ساعدی

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 174

معرفی کتاب

"الشیخ محمدجواد مغنیه" در سال 1904 م در یکی از روستاهای لبنان به دنیا آمد. وی در چهارسالگی به همراه پدر خویش به نجف رفت و در آن جا با زبان فارسی و نیز با حساب آشنا شد. وی دوران کودکی و نوجوانی خویش را در فقر و با سختی گذراند.

او با گرایش به سوی تحصیل فقه و اصول از حضور استادانی چون شیخ عبدالکریم مغنیه، سید محمدسعید فضل ا...، شیخ محمدحسین کربلایی و چند تن دیگر از بزرگان استفاده کرده و در بیروت به مقام قضاوت رسید ولی پس از کناره گیری از آن به تالیف کتاب مشغول شد.

در سال 1382 هـ مصادف با 1963 م با هدف نزدیکی و اتحاد میان مذاهب اسلامی به مصر رفت و محمد شلتوت، یکی از بزرگ ترین افراد در اجرا و دعوت وحدت اسلامی را همراهی نمود. از شیخ محمدجواد مغنیه تالیفات بسیاری از جمله الوضع الحاضر فی جبل عامل، الفصول الشریعه علی مذهب الامامیه، اهل البیت، و الاسلام مع المیاه برجای مانده است.
او در برابر صهیونیست ها و آمریکا مبارزاتی انجام داد و درباره ی مجتهدان، اصلاح حوزه، مرجعیت، تبلیغ دین و حکومت اسلامی دارای نظریاتی بود. شیخ محمد سرانجام در محرم 1400 هـ . ق درگذشت.
کتاب حاضر شرح کامل زندگی این عالم شیعی به زبان عربی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما