بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مواجهه با غرب و مدرنیته (11)
  4. مبانی فکری فلسفی غرب و مدرنیته (2-11)
  5. اخلاق و مدرنیته (انسان مدرن چه چیزی را در زندگی از دست داد؟)
  • اخلاق و مدرنیته (انسان مدرن چه چیزی را در زندگی از دست داد؟)

اخلاق و مدرنیته (انسان مدرن چه چیزی را در زندگی از دست داد؟)

فلسفه سیاسی 2

ناشر : عقل سرخ

نویسنده : راس پول

مترجم : محمدجواد سلطانی | محمد کمالی گوکی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 249

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6931710003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

زندگی مدرن، مفهوم خاصی از هویت فردی را می آفریند اما منابع لازم برای تثبیت این هویت را ارائه نمی کند. از این رو این کتاب با نگاهی متفاوت به مدرنیته، قصد دارد ضمن تشریح شاخصه های اصلی زندگی مدرن، مانند جامعه بازاری، سرمایه داری، لیبرالیسم، کانتیم، ناسیونالیسم، نهلیسم و فایده گرایی، به نقد اخلاقی مدرنیته بپردازد.

همچنین کتاب حاضر، تکاپوهای انتقادی در مواجهه با مدرنیته، که در افکار افرادی مانند ماندویل، هیوم، آدام اسمیت، کانت، مارکس، نیچه، وبر، رالز، هابرماس و مک اینتایر، مطرح شده را پیش کشیده تا نشان دهد که جهان مدرن، در عین اینکه به وجود آورنده ی مفاهیم معینی از اخلاق است، زمینه های به کارگیری آنها را به طور جد نابود می کند. مدرنیته هم به اخلاق نیازمند است و هم آن را غیر ممکن می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط