فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران - جلد اول

مولف : احسان موحدیان | احمدرضا شاه علی

ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 656

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
550,000 522,500 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

جلد اول کتاب "تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران" در قالب ۸ فصل، به بررسی موشکافانه این وقایع می پردازد.

فصل اول مربوط به وقایع قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، از دی ماه ۱۳۵۶ تا سرنگونی رژیم پهلوی و سپس استقرار نظام جمهوری اسلامی است و فصل دوم به موضوع تاسیس نهادهای انقلابی از جمله بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، جهادسازندگی، دادگاه های انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته امداد و کمیته های انقلاب اسلامی اختصاص دارد.

فصل سوم درباره تاسیس، عملکرد، فعالیت ها و فرجام کار حزب جمهوری اسلامی است و فصل چهارم به تبیین کارکردهای نماز جمعه در نخستین سال پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص دارد.

بررسی روند تصویب قانون اساسی، ترور شخصیت های انقلابی توسط گروهک های تروریستی و بحران آفرینی های ضدانقلاب در کشور، مباحثی است که در فصول پنجم تا هفتم کتاب به آن پرداخته می شود.

فصل هشتم و پایانی نیز با عنوان صدور انقلاب اسلامی، به تاثیر انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان اشاره کرده و الگوگیری مظلومان جهان از انقلاب اسلامی ایران برای مبارزه با استبداد را مورد واکاوی قرار می دهد. بازتاب انقلاب اسلامی در کشورهای جهان چون عراق، عربستان، بحرین، کویت، سوریه، مصر و ... از دیگر مباحث فصل پایانی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط