بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

روندهای جدید در رسانه های اجتماعی

ناشر خبرگزاری فارس

مترجم دانشکده رسانه فارس

تهیه کننده مرکز عالی ارتباطات راهبردی ناتو

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 83

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

امروزه امکان استفاده از رسانه بدون قید نظارت بر محتوا و شکل پیام توسط هر شخصی که متصل به ابزار ارتباطی باشد، در هر کجا و توسط وسائل ارتباطی متفاوت از قبیل موبایل، شبکه جهانی اینترنت، تلویزیون های دیجیتال و در هر زمانی برای همگان میسر گردیده است.

فضای مجازی فضای بی مرزی است. در این ساختار کسی حذف نمیشود. در این فضا به علت بالا گرفتن سرعت ارتباطات عبارت « ارتباط همه جا حاضر» معنا دار می باشد.

ارتباط همه جا حاضر، به بخشی از جمعیت کمک می کند تا توان تعامل کاربران برای دسترسی به محتوا در هر زمان و مکان افزایش یافته و آگاهی های بین فرهنگی خود را افزایش داده و شرایط زندگی خویش و مردم جامعه خود را دگرگون سازند. هم اکنون فضای مجازی در این راه فرصت های بیشماری را فراهم ساخته است.

همین امکان بی نظیر، دولت ها را بر آن داشته که جهت کسب آمادگی بهتر در راستای مواجهه با فضای اطلاعاتی به سرعت در حال تغییر پژوهش های دامنه داری را در این زمینه به عمل آورند. از جمله وزارت دفاع لهستان از مرکز عالی ارتباطات راهبردی ناتو خواست تا روندهای کنونی موجود در رسانه های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهد و توسعه بالقوه رسانه های اجتماعی در آینده از جمله الگوهای مصرف، مدل های ارتباطی، و تکنیک های تعاملی را آنالیز کند.

گزارشی که در پیش روست در پی درخواست فوق تهیه شده و اهداف ذیل را دنبال می کند:

- شناسایی روندهای مرتبط با رسانه های اجتماعی در انواع پلتفرم ها و محتواها.

- آنالیز الگوهای مصرف.

- آنالیز انتظارات از فرصت های بیشتری که رسانه های اجتماعی در اختیار ناتو و کشورهای عضو می گذارند.

- بحث و بررسی تهدیدات و فرصتهایی که به واسطه بهره گیری از رسانه های اجتماعی شکل می گیرند و آنالیز شکاف های موجود در ارتباطات ناتو از طریق رسانه های اجتماعی.

- ارائه توصیه هایی درباره اینکه چگونه می توان تکنیک های ارتباطی موجود را بیش از پیش توسعه داده و نیازهای ارتباطی راهبردی دولت ها، نیروهای مسلح، و ناتو را در آینده برطرف نمود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما