بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زن و خانواده (16)
  4. زنان و جنسیت (1-16)
  5. تحول نگرش نسبت به زن و تاثیر آن در انقلاب اسلامی
  • تحول نگرش نسبت به زن و تاثیر آن در انقلاب اسلامی

تحول نگرش نسبت به زن و تاثیر آن در انقلاب اسلامی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6975210003022
8,000 7,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب جایگاه زن را در جامعه ی ایران پس از انقلاب تجزیه و تحلیل نموده و مطالب خود را در پنج بخش طبقه بندی نموده است: کلیات طرح پژوهش، تحلیل گفتمان سنتی درباره ی زن، تحلیل گفتمان مدرنیزاسیون درباره ی زن، تحلیل گفتمان انقلاب، و ارزیابی عملکرد گفتمان ها.
نویسنده چنین نتیجه می گیرد که هیچ یک از گفتمان ها به زبان و مسائل آن ها به عنوان امری مستقل و دارای هویت ویژه نگاه نکرده اند. گفتمان مدرنیزاسیون بیش تر به نقش زنان در مدرنیزاسیون، آن هم با تعریفی محدود و خاص پرداخته و گفتمان انقلاب اسلامی نیز تحقق وضعیت مناسب درباره ی زنان را محدود به براندازی حاکمیت نظام سلطه و طاغوت داند. چنین نگرشی حتی در سال های اخیر نیز ملاحظه می شود. برخی از روشنفکران اسلامی مساله ی زنان را تنها تا حدی قابل طرح می دانند که در چارچوب پروژه ی نوسازی توسعه ی سیاسی کشور قرار داشته باشد و اساسا هویت مستقلی برای مباحث و مسائل مبتلا به آنان قائل نیستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط