بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. مشق آزاد 3: جلال آل قلم: سید جلال آل احمد
  • مشق آزاد 3: جلال آل قلم: سید جلال آل احمد

مشق آزاد 3: جلال آل قلم: سید جلال آل احمد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 701710003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

کتاب حاضر یکی از ده ها کتاب عضو خانواده ای به نام مشق آزاد است که کانون اندیشه جوان آن ها را اندیشیده، نوشته و چاپ کرده است.
هر کدام از این کتاب ها مانند شمعی است که می کوشد در روشنی بخشی بیشتر به گوشه ای از تاریکی های ذهن ما، نقش آفرین باشد.گوشه های تاریکی که بر اساس پژوهش ها و مشورت های انجام شده در کانون، مهم ترین دغدغه های فکری همسالان ما و شماست.
ذهن هر کدام از ما، برای خودش هزار لایی دارد که ممکن است خیلی از گوشه های تاریکش با ذهن بغل دستی ما فرق داشته باشد.دلیل اصلی بازه رنگارنگ و از همه شکل مشق آزاد هم جز این نیست.

سید «جلال الدین آل احمد»، معروف به جلال آل احمد، فرزند سید «احمد حسینی طالقانی» به تاریخ یازدهم آذر 1302 در محله پاچنار در یک خانواده روحانی تهران چشم به جهان گشود. جلال با کار در ساعت سازی، سیم کشی و انوع شغل های دیگر در کلاس های شبانه دارالفنون ادامه تحصیل داد. بعد از پایان تحصیل دبیرستانی، پدر او را به نجف نزد برادر بزرگش فرستاد تا به تحصیل در علوم دینی بپردازد. این سفر چند ماه بیشتر دوام نیاورد و جلال به ایران بازگشت و در سال 1323 به حزب توده پیوست. لیسانس ادبیات گرفت؛ و تحصیل را تا دوره دکترای ادبیات فارسی ادامه داد؛ اما در اواخر از ادامه آن پشیمان شد. آثار فراوانی از جلال آل احمد به یادگار مانده است، از جمله قصه و داستان مقالات، مشاهدات، سفرنامه و ترجمه ها. کتابچه حاضر یکی از کتابچه های عضو خانواده ای به نام «مشق آزاد» است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط