loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تجوید عمومی: آشنایی با مباحث کاربردی تجوید قرآن کریم

ناشر به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده سید جواد سادات فاطمی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 56

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

اثر حاضر کتابی است به قلم سید جواد سادات فاطمی که در جهت آشنا ساختن علاقمندان با مباحث کاربردی تجوید قرآن کریم نگاشته شده است.
مباحث تجویدی در این اثر بر مبنای روایت حفص از عاصم تنظیم گشته است.در این کتاب سعی بر آنست که مطالب تجویدی که صرفا جنبۀ عملی دارند مطرح شود و حتی الامکان قسمتهای غیرکاربردی حذف گردد.در هربخش مثالها و تمرینهای متنوعی در اختیار خواننده قرار داده شده است که به یادگیری این فن کمک شایانی می‌نماید.

در طرح مباحث از تعاریف ساده و روان و خالی از اصطلاحات و تقسیم‌بندیهای غامض و پیچیده استفاده شده تا تمام توان فراگیری قرآن‌آموز در جهت عمل به احکام اولیه تجویدی صرف گردد.

با توجه به تفاوت نظرات علمای تجوید در بعضی موارد، نظر «ابن جزری» که از محققان بزرگ علم قرائت در قرن نهم بوده مبنای نوشتار قرار گرفته است.

مطالب کتاب در دو بخش حروف و احکام تنظیم شده است:در بخش حروف فقط ده حرف که تلفظ آنها در عربی با فارسی کاملا متفاوت است مطرح گردیده و در بخش احکام به احکام تفخیم و ترقیق، نون ساکن و تنوین، میم ساکن، غنّه و موارد آن، ادغام، مدّ و چند حکم استثنائی دیگر پرداخته شده و در پایان این نوشتار نیز رموز و نشانه‌های وقف توضیح داده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما