فراخوانی فراخوانی ...

گفتمان مدرنیته؛ نگاهی به برخی جریانهای فکری معاصر ایران

مولف : عبدالله نصری

ویراستار : محمدکاظم بهنیا

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 487

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

«گفتمان مدرنیته» حاصل نگاه نقادانه ای به برخی جریان های فکری معاصر ایران است. این کتاب مجموعه مقالات و گفت وگوهای دکتر عبدالله نصری است که به نقد و بررسی برخی موضوعات مطرح شده در جامعه فکری معاصر ایران- که برخی از آنها پیش از این در مطبوعات منتشر شده اند و برخی دیگر برای نخستین بار در این کتاب منتشر می شوند- می پردازد. مؤلف در این کتاب به بحث در باب لیبرالیسم، پلورالیسم، انتظار بشر از دین، قرائت رسمی از دین، سکولاریزم، دین پژوهی معاصر و برخی دیگر از مباحث مطرح در سال های اخیر می پردازد. آنچه که مقالات و مباحث کتاب را به هم پیوند می دهد، توجه صاحبان این اندیشه ها به مسأله مدرنیته و نسبت آن با اسلام است و نکته جالب توجه این که بسیاری از این صاحب نظران گفتمان مدرنیته را اصل می دانند و از سازگاری آن با اسلام سخن گفته اند.
عبدالکریم سروش، مصطفی ملکیان، محمد مجتهد شبستری، داریوش شایگان، محسن کدیور و... صاحبنظرانی هستند که آرای آنها در این کتاب مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که در این کتاب مولف سعی کرده تا زبان علم و ادب نقد را رعایت کند. مطالعه این اثر، خواننده را با گوشه هایی از تفکر معاصر ایران آشنا می کند. گفتنی است این کتاب در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط