فراخوانی فراخوانی ...

گفتمان مدرنیته؛ نگاهی به برخی جریانهای فکری معاصر ایران

3447 بازدید

مولف : عبدالله نصری

ویراستار : محمدکاظم بهنیا

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : عبدالله نصری

ویراستار : محمدکاظم بهنیا

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 730

شابک : 964-476-099-9

نوع جلد : جلد سخت

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1387

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 3

تعداد صفحات : 487

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش اطلاعات : دوشنبه 27 فروردین 1397

کد : 706

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
«گفتمان مدرنیته» حاصل نگاه نقادانه ای به برخی جریان های فکری معاصر ایران است. این کتاب مجموعه مقالات و گفت وگوهای دکتر عبدالله نصری است که به نقد و بررسی برخی موضوعات مطرح شده در جامعه فکری معاصر ایران- که برخی از آنها پیش از این در مطبوعات منتشر شده اند و برخی دیگر برای نخستین بار در این کتاب منتشر می شوند- می پردازد. مؤلف در این کتاب به بحث در باب لیبرالیسم، پلورالیسم، انتظار بشر از دین، قرائت رسمی از دین، سکولاریزم، دین پژوهی معاصر و برخی دیگر از مباحث مطرح در سال های اخیر می پردازد. آنچه که مقالات و مباحث کتاب را به هم پیوند می دهد، توجه صاحبان این اندیشه ها به مسأله مدرنیته و نسبت آن با اسلام است و نکته جالب توجه این که بسیاری از این صاحب نظران گفتمان مدرنیته را اصل می دانند و از سازگاری آن با اسلام سخن گفته اند.
عبدالکریم سروش، مصطفی ملکیان، محمد مجتهد شبستری، داریوش شایگان، محسن کدیور و... صاحبنظرانی هستند که آرای آنها در این کتاب مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که در این کتاب مولف سعی کرده تا زبان علم و ادب نقد را رعایت کند. مطالعه این اثر، خواننده را با گوشه هایی از تفکر معاصر ایران آشنا می کند. گفتنی است این کتاب در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط
کتاب های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر