فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

سوران سردناشر کتاب : سوره مهر
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رقعی
سال نشر: 1389
شمارگان: 2500
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 467
وزن(گرم): 640
تاریخ ثبت: یکشنبه 10 مرداد 1389
تاریخ ویرایش: یکشنبه 26 دی 1395
کد : 7175
تعداد بازدید: 2162
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

99000 ریال


معرفی کتاب
رمان «سوران سرد»، قصه جنگ است، اما بیش و پیش از آن که به جنگ عراق با ایران بپردازد، تصویر دو جنگ دیگر را پیش روی مخاطب می گشاید؛ جنگ انسان با طبیعت و جنگ انسان با تمناهای نفس. افهمی در این رمان، چنان سرما و زمستان کُشنده منطقه سوران را با استادی ترسیم می کند که مخاطب این سرما را تا مغز استخوان خود احساس می کند. از سوی دیگر هم به ترس ها و تردیدهای آدمیانی می پردازد که در برابر خواهش نفس و تعلقات دنیوی قرار گرفته اند.
با این همه، رمان «سوران سرد» در ستایش ایمان و اراده است؛ ایمان و اراده سربازان و نظامیانی که در برابر این طبیعت بی رحم و خشن سر خم نمی کنند و به نفسانیات خود لگام می زنند. افهمی اما همه اینها را بیدون افتادن به دام شعار و کلی گویی روایت کرده است. چرا که با پرداختی بسیار دقیق و جزئی نگر، نقشه سوران را در ذهن مخاطب ترسیم می کند و بعد به کناری می ایستد تا خواننده خود به قضاوت در باب این نبرد نفسگیر بین خیر و شر بنشیند. به تعبیر دیگر، ماجراهایی که در داستان «سوران سرد» اتفاق می‏ افتد، بکر و دارای سوژه ای تازه است. نگاه نویسنده جانبدارانه نیست و این همدلی و همدردی خواننده را بر می انگیزد.

گزیده کتاب
فراز1:
احمد گفت: ((خدا نکنه امشب بیرون بمون. هفت تا جونم داشته باشن یکی ش رو نمی تونن در ببرن. اون بیرون قیامته سرگروبان!))
طاها گفت: ((شاید رفته باشن سمت دره اونجا باد کمتره.))
محرم علی حرفی زده بود که همه شنیدند.
- شاید برگشتن خرم آباد...
حمید هنوز دلخور بود. گفت: ((یه جمله هم از مادر عروس! بی سمچی خرم آباد مرده که خبر بده؟!))

ص 62فراز 2:
سهراب گفت: ((باید آتیش روشن کنیم. من می رم هیزم جمع کنم.))
سینا خواست به دنبالش برود. سهراب مانعش شد.
- تو بمون. ... برو اون سمت. هوای جاده رو داشته باش که اگه کسی رد شد ببینی ش.
سینا مردد بود. پرسید ((اگه کسی رو دیدم چه کار کنم؟))...
- نیگهش دار تا من بیام! مبادا بذاری بیاد این ور؟!
- چه جوری نگهش دارم؟
سهراب... گفت: ((خوب ازش خواهش کن بمونه تا بیام. اگه قبول نکرد بزن بکشش.))
ص 99
فراز 3:
انگار تمام این مدّت، از روزی که به پاگاه دله در آمده بود، انتظار چنین روزی را کشیده بود تا سهراب بیاید و این حرف ها را به او بگوید. گفت: ((ممدرضا موقع حمله حزبیا پا بخش بوده. نگهبانای درب جبهه و سنگر شرقی رو بیست دقیقه تموم فرستاده تو زاغه که گرم بشن. می دونی یعنی چی؟ بیست دقیقه، اونم نگهبان دو تا سنگر رو باهم. کجا دیدی نگهبانای دو تا سنگر کنار هم رو با هم بفرستن تو زاغه که گرم بشن؟))
ص 185فراز 4:
صابر نگاهی به ته مانده فشنگ توی خشابش انداخت. گفت: ((یکی بهشون خبر داده. تو تنگه منتظر ما بودن. بعد که دیدن مسیرمون رو عوض کردیم، تک تیراندازاشون رو فرستادن سروقتمون که سرگرممون کنن. کاش می دونستم چه خیالی دارن!))
ص 288فراز 5:
خطوط چهره سرباز زخمی با زخم روی گونه اش به او هیبتی مردانه داده بود. گودی زیر چشم هایش از خستگی و بی خوابی بود. هنوز داشت به گرگی نگاه می کرد. گفت: ((شبا صدای زوزه شون رو از پشت خاکریز می شنوم. این طرفا پُرَ گرگه.)) سینا گفت: ((اونا گرگ نیستن. شغال ان. از تاریکی می ترسن؛ صدای زوزه گرگ از خودشون در می آرن.))
ص 396


مولف
جواد افهمی
فهمی نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی در سال 1343در بجنورد بدنیا آمد. وی فارغ التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. در حال حاضر این داستان نویس در حال مطالعه و بررسی اسناد مربوط به زندانهای قبل از انقلاب است تا بر اساس آن به بازنویسی خاطرات زندانیان سیاسی و مبارزان انقلابی در قالب داستان بپردازد. برخی از آثار افهمی عبارتند از: "سوران سرد"، مجموعه داستان کوتاه " تاکسی سمند"، داستان کوتاه "موش های آلوده" در کتاب اردک های جسور، "انتظار در ایستگاه قطار" با موضوع دفاع مقدس که رتبه …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
«سوران سرد» نقد می‌شود : رمان «سوران سرد» نوشته جواد افهمی در ادامه سلسله نشست‌های نقد رمان‌های منتشر شده مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، با حضور تعدادی از منتقدان و نویسندگان این مرکز مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. به گزارش پایگاه خبری انتشارات سوره مهر رمان دفاع مقدسی «سوران سرد» که به تازگی به چاپ سوم رسیده است، قرار است با حضور نویسندگانی همچون امیرحسین فردی؛ مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی، فیروز زنوزی جلالی، منیژه آرمین و دکتر صابر امامی، احمد شاکری، محمدکاظم مزینانی، خسرو باباخانی، راضیه تجار، سمیرا …


پر کردن اوقات فراغت نوروز با کتاب : ایام تعطیلات نوروز فرصت بسیار مناسبی برای مطالعه در زمینه های مورد علاقه ایست که در طول سال مجالی برای آن ها نداشته ایم. پاتوق کتاب فردا هفت کتاب در موضوعات مختلف را به شما پیشنهاد می کند تا در این ایام بتوانید در موضوع مورد علاقه تان به مطالعه بپردازید.


پژوهشگران «سفیر 7هزار روزه» و «سرد سفید» را بخوانند : علی رستمی گفت: «سفیر 7هزار روزه» نوشته حسین روحانی صدر و «سرد سفید» اثر کاوه بهمن، بهترین کتاب‌های انقلاب و دفاع‌مقدس بودند که در سال 1390خواندم و مطالعه آن‌ها را به محققان این حوزه‌ها پیشنهاد می‌کنم. رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: «سفیر 7هزار روزه» شامل خاطرات مرحوم سید تقی موسوی درچه‌ای از مبارزات انقلاب، با نثری ساده و روان نوشته شده است. وی با اشاره به فراز و فرودهای خاطرات این مبارز انقلابی یادآور شد: از آن‌جایی که مرحوم درچه‌ای، مبارزی پر جنب و جوش بوده، …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!