فراخوانی فراخوانی ...

پرونده اسرائیل و صهیونیسم سیاسی

مولف : روژه گارودی

مترجم : نسرین حکمی

ناشر کتاب : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات

سال نشر : 1377

تعداد صفحات : 198

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

روژه گارودی، در این کتاب ابتدا تحلیلی از مواضع «صهیونیسم سیاسی» به دست می هد؛ سپس ضمن تاکید بر تفاوت آن با اصول و جهان بینی یهودیت بر آن است تشابه میان روش های صهیونیسم و دیدگاه ها و اعمال فاشیست های هیتلری را ـ که به ظاهر دو دشمن و در باطن پیرو یک منطق هستند ـ نشان دهد.
اهمیت این اثر در مستند بودن به اقوال سردمداران صهیونیسم و دولتمردان اسرائیلی است .نگارنده، هدف از مباحث یاد شده را چنین بیان می کند: «تلاش می کنیم تا صهیونیسم سیاسی را از طریق بررسی اسطوره ها و افسانه هایی که بر آن اتکا دارد ـ افسانه های تاریخی و افسانه های دروغین منسوب به تورات ـ از تخیلات بزداییم، سپس آن واقعیات سیاسی را که از ضروریات خشن اصول خرافاتی صهیونیسم، یعنی :یک سیاست داخلی مبتنی بر نژادپرستی، یک سیاست خارجی تجاوز و توسعه طلبی برای فتح یک «فضای قابل زندگی» به قصد ایجاد یک مهاجرت فرضی و مشکوک به سوی این سرزمین، یک روند سیاسی مشخص شده با تروریسم دولتی، سرچشمه می گیرد، افشا نماییم».
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط