بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم اقتصادی (3-15)
  5. تامین مالی: مبتنی بر انواع سرمایه گذاری خصوصی
  • تامین مالی: مبتنی بر انواع سرمایه گذاری خصوصی

تامین مالی: مبتنی بر انواع سرمایه گذاری خصوصی

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : مهدی صادقی شاهدانی | محمدامین صلواتیان

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 186

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7300410003022
13,500 12,825 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر در چهار فصل به بررسی صنعت سرمایه گذاری خصوصی می پردازد.
فصل اول پیرامون کلیاتی از سرمایه گذاری خصوصی، ویژگی ها، حوزه های آن و راهبردهای خروج از سرمایه گذاری و تخصیص سرمایه و ریسک های موجود در آن است.
فصل دوم به توضیح تفصیلی تر انواع سرمایه گذاری خصوصی و مولفه های آن اشاره می کند. سرمایه گذاری جسورانه، سرمایه گذاری میانه و رشد و خرید اهرمی، مهمترین انواع سرمایه گذاری خصوصی است که به طور اجمالی به توضیح آن پرداخته می شود.

فصل سوم به تجربه جهانی سرمایه گذاری خصوصی و اثرات مثبت آن در شاخص های کلان مانند افزایش اشتغال، بهره وری و رشد اقتصادی اشاره می کند.

فصل چهارم به اقتضائات بومی بهره گیری از سرمایه گذاری خصوصی در کشور ایران می پردازد. رعایت اقتضائات شرعی مهم ترین مولفه های بهره گیری از سرمایه گذاری خصوصی در کشور است. سرمایه گذاری جسورانه و سرمایه گذاری رشد را می توان مبتنی بر عقد شراکت توجیه و تفسیر کرد. بسترسازی حقوقی و قانونی و در نهایت فرهنگ سازی و آموزش ورود به سرمایه گذاری خصوصی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی باید مورد توجه قرار بگیرد. مولفین معتقدند این کتاب درآمدی بر این نهاد تأمین مالی است و به طور طبیعی، تعمیق آن مستلزم تحقیقات و پژوهشهای دیگر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط