فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

بررسی و تحقیق پیرامون نهضت حسینینوع جلد: جلد سخت
قطع: وزیری
سال نشر: 1388
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 6
تعداد صفحات: 568
وزن(گرم): 963
تاریخ ثبت: چهارشنبه 3 شهریور 1389
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 2 دی 1393
کد : 7303
تعداد بازدید: 1020
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

70000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب تخصصی و عمومی است و طلاب و دانشجویان می توانند بهره های فراوانی از این اثر ارزشمند کسب کنند.
یکی از اهداف اساسی قیام امام حسین علیه السلام مبارزه با ظلم برای زمینه سازیِ عدالت است؛ از این رو در بخش های مختلف این کتاب، بحث های جالب و بکری در توجیه عدالت و ضرورت تحقق آن در جامعه اسلامی به میان آمده است. این کتاب، از یک دیباچه، پنج بخش و هر بخش نیز از چند گفتار و زیرمجموعه به شرح ذیل تشکیل شده است:
بخش اول) این بخش به «بنی امیه و مسأله خلافت اسلامی» پرداخته و بنی امیه و هم فکرانشان را ریاست طلب های فاسدی معرفی کرده که با بنی هاشم و دعوت اسلامی، اختلافات اصولی داشتند؛ از این رو با همه توان با آن مبارزه کردند و جنگ های بزرگی مانند بدر، احد و احزاب را به وجود آوردند. این بخش موضوعاتی را واکاوی کرده نظیر: آیا بنی امیه به راستی مسلمان شدند؟ چرا پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با ابوسفیان مهربانی کرد؟ حساس ترین دو راهی اسلام، استفاده های سیاسی خطرناک، سردرگمی مسأله خلافت؛ باعث کشمکش ها، عوامل گوناگون کمک کننده به بنی امیه.
بخش دوم) این بخش با عنوان «دو سازمان متضاد در محیط اسلام» به شناسایی مسیر بنی امیه و هم فکرانشان و نیز مسیر بنی هاشم و پیروانشان پرداخته و هدف هایی را که این دو سازمان در درون جامعه اسلامی داشتند، واکاوی کرده است. مباحثی همچون: پیراهن عثمان و ولی عهدی یزید، سیاست تزویر و شمشیر، شناسنامه و کارنامه یزید، جبر مذهبی وسیله جبر سیاسی، اختلاط حق و باطل، سرمشق های اسلامی، زنان با ایمان و فداکار در راه حق را در این بخش می توانید مطالعه کنید.
بخش سوم) در این بخش که طولانی ترین بخش کتاب است، علل قیام امام حسین علیه السلام تشریح شده و نحوه برخورد یزید با امام حسین علیه السلام و اهل بیتش را متفاوت با نحوه عملکرد معاویه دانسته است. همچنین درباره فلسفه کلی روایت مشیت، همه جانبه بودن قیام حسینی و ذلت ناپذیری امام حسین علیه السلام و یارانش، مباحث مبسوطی مطرح کرده و قیام و شهادت آن حضرت را به تیشه ای تشبیه کرده که به ریشه حکومت بنی امیه زد، نه به شاخه! در ادامه نیز امتیاز اصلی حکام و و هویت زمام داران اسلامی را تبیین کرده است.
بخش چهارم) عنوان این بخش، «چگونه امام حسین علیه السلام پیروز شد» است. در این بخش که به جنبه های عملی نهضت امام حسین پرداخته، حق را پشتوانه پیروزی برشمرده و به بیان تأثیر شخصیت امام حسین علیه السلام در تاریخ بشریت پرداخته است. پس از آن درباره مهم ترین عوامل نابودی حکومت ها صحبت کرده و نهضت های ایرانی ضد اموی را خاطر نشان کرده و قیام حسینی و شهادت آن حضرت را در عین پیروزی و جاودانگی، مصیبتی بزرگ شمرده است.
بخش پنجم) در این بخش، که در واقع جوهره کل مباحث کتاب است، به بررسی جنبه های علمی مکتب آزادی بخش امام حسین علیه السلام پرداخته و نهضت حسینی را از جنبه حیات و عدالت بررسی کرده و ظلم را نتیجه سوء استفاده از عدالت می داند. سپس به بحث احساس مسئولیت و مسئولیت مربیان جامعه پرداخته است و عنوان کرده که کربلای حسین، فقط برای گریه و شفاعت نیست، بلکه سراسر درس چگونه زیستن و چگونه رفتن و چگونه مردن است. در پایان نیز نشانه های پیروان حسین را برشمرده است.
در بخش «نشانه پیروان حسین علیه السلام» آمده است: نشانه اجتماعیِ پیروان حسین علیه السلام نیز این است که با فداکاری های خالصانه خود، به انسان ها تربیت انقلابی می دهند و آن ها را در مسیر دفاع از حق و عدالت و مبارزه با ظلم به حرکت می آورند.
اخبار کتاب
انتشار کتاب «شهادت‌نامه امام حسین(ع)» : مسئول تیم تحقیقات دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع) از انتشار گزیده قیام و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در این دانشنامه در قالب کتاب «شهادت‌نامه امام حسین(ع)» خبر داد. حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس از انتشار کتاب «شهادت نامه امام حسین(ع)» توسط سازمان چاپ و نشر دارالحدیث خبر داد. وی گفت: شهادت‏نامه امام حسین(ع) شامل بخش‏های هفتگانه «مهم‏ترین مباحث مربوط به حماسه عاشورا»، «پیشگویی در باره شهادت امام حسین(ع)»، «پیشگویی درباره شهادت امام …


تجدید چاپ آثار عاشورایی سیدمهدی شجاعی : «سقای آب و ادب»، «پدر، عشق، پسر»، «آفتاب در حجاب» و «از دیار حبیب»، نام چهار اثر عاشورایی سیدمهدی شجاعی است که به تازگی از سوی انتشارات «کتاب نیستان» به چاپ‌های چندم رسیده‌اند. «سقای آب و ادب»، تازه‌ترین اثر داستان شجاعی و دارای روایتی متفاوت در فرم و محتوا نسبت به آثار پیشین اوست. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، علی شجاعی، مدیر روابط عمومی انتشارات «کتاب نیستان» درباره تجدید چاپ‌های مجدد این 4 اثر داستانی گفت: «سقای آب و ادب» که حدود دو ماه از انتشار آن می‌گذرد، به تازگی مراحل چاپ …


ظهور گفتمان عاشورایی در جامعه شیعی : سید حسین شهرستانی برای بچه‌های حزب اللهی و غیر حزب اللهی دانشکده شناخته شده است و او را از شاگردان خوب دکتر کچویان می‌دانند. سید مدرک کارشناسی خود را در علوم اجتماعی از دانشگاه تهران گرفته و هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه باقرالعلوم قم است. ***** بحث ما پیرامون نهضت عاشورا، راجع به بروز و ظهور اجتماعی نهضت عاشورا در شیعه است، جدای از این که خود نهضت عاشورا چه بود و داستانش چه بود. بحث ما پیرامون تحقق اجتماعی واقعه عاشورا و ظهور و بروز آن در جامعة شیعه و مشخصاً جامعة ایرانی است. که این …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!