بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. پژوهشی در اندیشه سیاسی نائینی
  • پژوهشی در اندیشه سیاسی نائینی

پژوهشی در اندیشه سیاسی نائینی

ناشر : دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

نویسنده : سید جواد ورعی

سال نشر : 1382

تعداد صفحات : 176

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7308110003022
5,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حضور عالمان برجسته شیعی در نهضت مشروطه از مسائل مهم و درخور پژوهش است. بویژه آنکه برخی از آنان در دفاع از مشروطه و برخی دیگر در مخالفت با آن به تلاش علمی و عملی برخاستند.
علامه شیخ محمدحسین نائینی هرچند از عالمان طراز اول نهضت مشروطه نبود، اما نگارش «تنبیه الامه و تنزیه المله» که از سوی دو تن از فقیهان حوزه علمیه نجف، خراسانی و مازندارانی تایید شد، موجب گردید که نائینی به عنوان یکی از رهبران مشروطه واثر او در زمره مهمترین منابع در دفاع از حکومت مشروطه به مشار آید.

در این پژوهش مهمترین موضوعات مطرح در اندیشه سیاسی نائینی مورد بحث قرار گرفته و با دیدگاه مشروعه خواهان و مشروطه خواهان غربگرا مقایسه شده است. همچنین بر این نکته تاکید شده که نائینی فقیهی وارسته، مبتکر و دارای مبناست، طبعا در تحلیل افکار و نظرات او نمی توان مبانی فکری او را نادیده گرفت. اگر متشابهاتی در آثار او به چشم می خورد باید به محکمات برگردانده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط