بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید (5)
  4. کرامت انسانی و فلسفه حقوق بشر: در اندیشه علامه طباطبایی
  • کرامت انسانی و فلسفه حقوق بشر: در اندیشه علامه طباطبایی

کرامت انسانی و فلسفه حقوق بشر: در اندیشه علامه طباطبایی

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : محمدصادق نصرت پناه | محمدمهدی سیفی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 254

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7328110003022
18,500 17,575 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دهم دسامبر 1948، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اجلاس پاریس بر اساس قطعنامه کمیسیون حقوق بشر اعلامیه جهانی حقوق بشر و شهروندی را تصویب کرد. این اعلامیه دارای یک مقدمه، 30 ماده و سه قطعنامه ضمیمه است که بیان کننده مواد اعلامیه 1948 پاریس بوده و از سوی تدوین کنندگان آن به صورت قواعد آمره برای کشورهای جهان تلقی می شود ). دلیل آن نیز روح حاکم بر مفاد پیمان و پیوستن بسیاری از کشورها به این میثاق و رویه اجرایی کردن قوانین مذکور از سوی دولت ها بیان شده است. این اعلامیه به عنوان اساسی ترین و ابتدایی ترین حقوق انسان ها تلقی شده و هر انسانی به طور ذاتی، فطری و به صرف انسان بودن بهره مند از آن دانسته می شود.

در این کتاب و به منظور فتح بابی در ارائه فلسفه حقوق بشر اسلامی، بازتعریف موضوع «کرامت انسانی» پس از طرح مبانی انسان شناختی علامه طباطبایی و بر اساس آن ها صورت می گیرد و آثار سه گانه «آزادی»، «عدالت» و «امنیت» نیز بر اساس «کرامت انسانی» و با ابتنای بر مبانی انسان شناسی مذکور بازطراحی می شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط