بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. سینما و تئاتر،موسیقی،رادیو و تلویزیون (3-18)
  5. جایگاه فلسفی اخلاق در تحلیل فیلم با تاکید بر دیدگاه میانه رو
  • جایگاه فلسفی اخلاق در تحلیل فیلم با تاکید بر دیدگاه میانه رو

جایگاه فلسفی اخلاق در تحلیل فیلم با تاکید بر دیدگاه میانه رو

ناشر : پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام

نویسنده : جواد امین خندقی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 364

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7340910003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب شامل چهار فصل است. عناوینی همچون پیش فرض ها و زمینه ها، ارزش و ارزش شناسی، نسبت فیلم با اخلاق و نسبت جنبه اخلاقی با جنبه زیبا شناسی فیلم فصل های این کتاب است.

پرسش اصلی در پژوهش حاضر، این است که آیا قبح اخلاقی یک فیلم را می توان با ضعف زیباشناختی و هنری آن یکسان دانست و بر این اساس، از منظر زیباشناختی، فیلم دارای قبح اخلاقی را فیلمی ضعیف توصیف کرد؟ به سخنی دیگر، آیا میان قبح اخلاقی فیلم و ارزش زیباشناختی آن نسبت فلسفی برقرار است؟ برای نمونه، آیا فیلم «تولد یک ملت» (۱۹۱۵) ساخته گریفیث" را تنها به این دلیل که سیاه پوستان را با تصویری منفی نشان می دهد و نژادپرستی را ترویج می دهد، می توان از منظر زیباشناختی دارای ضعف و نقص دانست؟ اگر جواب مثبت باشد، آیا این قبح اخلاقی، ضعف زیباشناختی است؟ یا تنها می توان یک اثر را مورد ارزیابی اخلاقی قرار داد، بدون اینکه قبح را همان ضعف زیباشناختی دانست؟ جریان ها و رویکردهای مختلف فلسفی پاسخ های متفاوتی را در این باره ارائه کرده اند. در این نوشتار، این پرسش با تأکید بر دیدگاه «اخلاق گرایی میانه رو» که یکی از جریان های معاصر فلسفی است، بررسی می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط