بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. حقوق (4-15)
  5. جرم شناسی کاربردی
  • جرم شناسی کاربردی

جرم شناسی کاربردی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : محمدعلی حاجی ده آبادی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7353310003022
26,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

جرم شناسی کاربردی از شاخه های جرم شناسی است که می کوشد تا با استفاده از یافته های جرم شناسی نظری، پاسخ هایی را برای حل مشکل جرم و کاهش نرخ بزهکاری ارائه دهد. جرم شناسی حقوقی، جرم شناسی بالینی، جرم شناسی پیشگیری و بزه دیده شناسی کاربردی، دانش هایی است که ذیل این شاخه از جرم شناسی وجود دارد.

جرم شناسی حقوقی، ارزیابی علمی نهادهای حقوقی کیفری از منظر دانش جرم شناسی است که خود شامل جرم شناسی حقوقی کیفری عمومی، حقوقی کیفری اختصاصی و جرم شناسی آیین دادرسی کیفری است: جرم شناسی بالینی عهده دار ارائه راهکارهایی برای اصلاح و درمان مجرمان است؛ جرم شناسی پیش گیری نیز می کوشد تا ابعاد و مدل های مختلف پیش گیری از جرم را با روش های علمی بررسی کند و بزه دیده شناسی با لحاظ نقش بزه دیده در وقوع جرم، تدابیر و روش های حمایت و صیانت از بزه دیده را مورد بررسی قرار می دهد تا از این طریق از بزه دیدگی مکرر یا اقدامات بزهکارانه احتمالی واکنشی او پیش گیری کند.

مطالعه این دانش ها، ویژگی های مهم این شاخه از جرم شناسی را آشکار می سازد که از جمله آنها می توان به انتقادی بودن، تجربی بودن و کاربردی بودن اشاره کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط