بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. دگرگونی سیاسی در ترکیه و پیامدهای داخلی و خارجی آن: با تاکید بر دوره حزب اعتدال و توسعه
  • دگرگونی سیاسی در ترکیه و پیامدهای داخلی و خارجی آن: با تاکید بر دوره حزب اعتدال و توسعه

دگرگونی سیاسی در ترکیه و پیامدهای داخلی و خارجی آن: با تاکید بر دوره حزب اعتدال و توسعه

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : محمدهادی مدنی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 447

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7359110003022
46,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در طول حاکمیت حزب عدالت و توسعه، ترکیه به لحاظ اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دچار دگرگونی های اساسی گردیده است. انتقال قدرت از نظامیان به غیرنظامیان و منتخبین مردم، تصفیه عوامل کودتا و نیروهای خودسر، اصلاح قانون اساسی و ساختار قوه قضائیه، بازسازی نهادهای دولتی، به رسمیت شناختن حقوق اقلیت ها، طرح پروژه دموکراسی مبتنی بر هویت، رشد اقتصادی و ادغام اقتصاد ترکیه در اقتصاد جهانی و ارائه سکولاریسم از نوع انگلوساکسونی، از مهم ترین دگرگونی هایی است که توسط حزب عدالت و توسعه در عرصه های مختلف تحقق یافت.

ماهیت و ابعاد دگرگونی سیاسی صورت گرفته در ترکیه و پیامدهای داخلی و خارجی آن، مسئله اصلی این کتاب است. به این منظور ابتدا علل، زمینه ها، ابعاد و ماهیت این دگرگونی سیاسی مورد بررسی قرار گرفته و سپس پیامدهای داخلی و خارجی این دگرگونی در عرصه های مختلف تجزیه و تحلیل شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط