بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. آخرین شاه، آخرین دربار: ده سال پایانی رژیم پهلوی به روایت اسداله خان علم
  • آخرین شاه، آخرین دربار: ده سال پایانی رژیم پهلوی به روایت اسداله خان علم

آخرین شاه، آخرین دربار: ده سال پایانی رژیم پهلوی به روایت اسداله خان علم

ناشر : موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

نویسنده : اسدالله علم

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 411

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7385210003022
39,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر را می توان خلاصه ای از دوره هفت جلدی یادداشت های اسدالله علم دانست. شخصیتی که از نزدیک ترین چهره های سیاسی نزد محمدرضا شاه محسوب می شد.

اسدالله علم علاوه بر سابقه نخست وزیری در اوایل دهه چهل، تا سال ۱۳۵۶ به مدت ۱۰ سال وزیر دربار شاه و به نوعی یار غار او بود؛ بنابراین یادداشت های هفت جلدی او از مهم ترین منابع برای بررسی ساختار تصمیم گیری رژیم پهلوی به حساب می آید.

مؤلف این کتاب، علاوه بر تدوین یادداشت های اسد الله علم بر اساس توالی تاریخی، تقسیم بندی موضوعی آنها را نیز بر مبنای موضوعاتی نظیر روحیات و شخصیت شاه، خانواده، اقتصاد، سیاست داخلی، سیاست خارجی و... انجام داده است. به این ترتیب علاقه مندان مطالعه تاریخ معاصر ایران که پیش از این برای پیدا کردن تاریخ یا موضوعی در خاطرات اسدالله علم مشکل داشتند، به راحتی می توانند موضوع مدنظر خود را دنبال کنند. از سوی دیگر برای هر شخصیتی توضیح و عکسی از آن فرد هم آمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط