35,000
تومان
10 ٪
31,500
تومان
افزودن به سبد خرید

قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری

دسته بندی: بیانات و سیره عملی امام و رهبری

ناشر: بیان معنوی

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 97

3دیدگاه
/
102
امتیاز
8
نفر
4.4 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب «قدرت و شکوه زن» شامل ناشنیده هایی است از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری درباره ویژگی ها و برتری های زنان.

یکی از موضوعات مهم و چالش‌برانگیز، زن و موقعیت او در خانواده و جامعه است. زنان نه‌تنها نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، بلکه بخش مؤثرتری برای سعادت جامعه نیز هستند. امام راحل و مقام معظم رهبری، در مناسبت‌های مختلف به‌گونه‌ای جایگاه زن را تبیین و تجلیل کرده‌اند که مدعیان طرفداری از حقوق زن در مقابل چنین تجلیلی درمانده می‌شوند. هر دو بزرگوار نقش باشکوه و قدرتمندانه رهبری در جامعه را برای زنان قائل هستند و ما را به اندیشیدن در توانایی‌ها و نعمت‌های ویژهٔ الهی که در زنان به ودیعه گذاشته شده است وامی‌دارند.

کتاب قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری در هفت فصل ارائه شده است:
- مادر، پایه بهشتی شدن انسان ها
- زن، مبدا همه خیرات
- سعادت و شقاوت کشورها به دست زنان
- کمبود محبت مادری، منشا فساد عالم
- شغل اصلی زن
- قدرت زن در مدیریت همسران
- اجر زنان بیش از مردان

گزیده کتاب

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم:

شغل اصلی و اولیه زن، زن خانه بودن است. این تحقیر زن هم نیست، این احترام زن است، این تجلیل زن است. در خانه است، زن خانه است. محیط خانه را، یعنی آن محل رشد گیاه انسان را، این مرتب می کند، آماده می کند، مرد هم مخصوص این است که برود بیرون کارهایش را بکند و وسیله تغذیه این محیط را فراهم بکند، این جوری است مثل این که دو تا هم اتاقی شما فرض کنید، یکی اتاق را اداره می کند، یکی هم برای اینکه این ها بالاخره گرسنه می مانند غذا می خواهند، یکی میرود بیرون غذا تهیه می کند به کدام بی احترامی شده؟ آنی که در خانواده کارها با اوست؟ همه چیز به او نگاه می کند، اوست که این محیط را دارد می سازد، او بیشتر احترام پیدا می کند، یعنی زن، مرد هم پادویی اش را می کند، وقتی هم پای مسئولیت های اجتماعی رسید، پای مبارزه رسید، پای سیاست رسید، هر دو باید حاضر بشوند... اما از این محیط اجتماعی و فعالیت سیاسی و این ها که گذشتیم به سراغ خانه که رفتیم آنجا سوگلی خانه زن است، پادوی خانه مرد است.

صفحه 69

--------------
امام: «همسر» برای یک مرد بزرگ، کاری را می‌کند که «مادر» برای «یک بچۀ کوچک». در محاسبات نهایی، زن را قوی‌تر از مرد می‌دانم! این یکی از اسرار خلقت است. خانم‌ها بدانند: آقایان تا آخر هم مثل یک «پسربچه» هستند و باید اداره‌شان کنید. زن‌ها می‌توانند با «تدبیر» و با «ظرافت»، مرد را در دست خودشان بچرخانند؛ این واقعیت قابل اثبات است.

------------

مربی انسان‌ها زن است. زن مبدا همه خیرات است. ما نهضت خودمان را مرهون زن‌ها می‌دانیم. مردها به تَبَع زن‌ها در خیابان‌ها می‌ریختند. زن‌ها مردان را تشویق می‌کردند.

مربی انسان‌ها زن است. سعادت و شقاوت کشورها بسته به وجود زن است. زن با تربیت صحیح خودش انسان درست می‌کند؛ و با تربیت صحیح خودش کشور را آباد می‌کند. مبدأ همه سعادت‌ها از دامن زن بلند می‌شود. زن مبدأ همه سعادت‌ها باید باشد. و مع‌الأسف زن را به صورت یک لعبه درآوردند این پدر و پسر؛ و خصوصاً این پسر.
آنقدر جنایات که به زن کردند به مردان نکردند. زن مبدأ همه خیرات است. شما دیدید، ما دیدیم، که زن در این نهضت چه کرد... ما نهضت خودمان را مرهون زن‌ها می‌دانیم. مردها به تَبَع زن‌ها در خیابان‌ها می‌ریختند. تشویق می‌کردند زن‌ها مردان را. خودشان در صف‌های جلو بودند. زن یک همچو موجودی است که می‌تواند یک قدرت شیطانی را بشکند...

در نهضت ما زن‌ها پیش‌قدم بودند. ارزش فعالیت زن‌ها بیشتر از مردها وقتی خواهرها مشت گره کردند و..، این‌ها قدرت مردها را دوچندان کرد. در نهضتی که ملت ما کردند، همه‌تان ملاحظه کردید که زن‌ها پیش‌قدم بودند. بلکه فعالیت زن‌ها در این باب ارزشش بیشتر از فعالیت مردها بود؛ برای اینکه همین خواهرها که ریختند در خیابان‌ها و در مقابل توپ و تانک تظاهر کردند و مشت گره کردند، این‌ها مردها را، قدرتشان را دوچندان کرد. وقتی مردها ببینند که خانم‌ها آمدند در مقابل توپ و تانک، آن‌ها بیشتر اقدام می‌کنند. و ما دیدیم که این خواهرها در این نهضت یک سهم بسیار بزرگ داشتند.

----------

زن مظهر تحقق آمال بشر است. زن پرورش‌دِه زنان و مردان ارجمند است. از دامن زن مرد به معراج می‌رود... زنان در عصر ما ثابت کردند که در مجاهده همدوش مردان بلکه مقدّم بر آنانند. زنان ایران، هم مجاهدات انسانی عظیم کرده‌اند و هم مجاهدات مالی.... ایثار کردند جواهرات و طلاهایی که دارند، برای مستضعفین، عمده در این امور آن قصد پاک است. خداوند چند آیه برای چند قرص نان که حضرت امیر (سلام اللَّه علیه) و عائله‌اش صدقه دادند،...
چند آیه نازل فرمود. این آیات برای قرص نان نیست، این آیات برای اخلاص، برای آنکه برای خدا بود. ارزش اعمال به معنویات اعمال است. خواهرهای ما که در عصر نهضت شرکت داشتند ارزش اعمال آن‌ها بیشتر بود از ارزش اعمال مردها، آن‌ها با پرده‌های عفاف بیرون آمدند و با پرده عفاف با مردان هم‌صدا شدند و پیروزی را تحصیل کردند و حالا هم با قصد خالص، آنچه که در ایام عمر تهیه کردند برای مستمندان دادند. این ارزش دارد، متمکنین اگر میلیون‌ها بدهند، به قدر ارزش این نیست.»

اطلاعات کتاب

  • زبان کتاب: فارسی
  • سال نشر: 1397
  • چاپ جاری: 2
  • شمارگان: 5000
  • نوع جلد: جلد نرم
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحات: 97
  • ناشر: بیان معنوی
  • مستندساز: علیرضا پناهیان

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام