بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • انقلاب اسلامی و نظریه پردازی مدرن

انقلاب اسلامی و نظریه پردازی مدرن

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 741010003022
2,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بررسی و نقد پنج نظریه ارایه شده از سوی مستشرقین غربی در ارتباط با «انقلاب اسلامی ایران» می باشد که ضمن مجموعه ای از مقالات و با روی کردی انتقادی به ارزیابی آن ها پرداخته است. سه مورد از نظریه های ارایه شده مربوط به اندیشمندان اسلامی و دو مورد دیگر از نویسندگان غربی است. وجه جامع همه این نظریه ها، روی کرد پژوهشی متاثر از روش شناسی تحقیق شرق شناسی است. این نظریات در این کتاب ها مطرح شده اند: هراس بنیادین که نویسنده در آن به ارایه ی تحلیلی مستدل از منطق اسلام گرایی و بازتاب آن در عصر حاضر پرداخته و در این راستا بر شخصیت امام خمینی و انقلاب ایران متمرکز شده است. کتاب زمانی غیر زمان ها که از منظری عرفانی به بررسی انقلاب ایران پرداخته و بر این فرضیه استوار گشته که کلید فهم روی دادهای ایران، ناشی از عوامل متافیزیک ایرانیان می باشد. کتاب پدرسالاری جدید که درباره تغییرات تحریف شده مدرنیته در جامعه سنتی عرب اختصاص یافته و در پی تحلیل طبقات در دولت های اسلامی با روشی تلفیقی از نظریات مارکس، وبر و نظریه وابستگی فرانک می باشد. کتاب ایران؛ انقلاب به نام خدا که نگاهی اجمالی بر روند حوادث و وقایع داخلی ایران در سال 1357 انداخته است. کتاب تجربه اسلام سیاسی که به بررسی علل ظهور این پدیده در عصر جدید پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط