بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. ‏‫برنامه جهانی مبارزه با فساد حکومتی با مطالعه تطبیقی سیره حکومت علوی‮‏‫
  • ‏‫برنامه جهانی مبارزه با فساد حکومتی با مطالعه تطبیقی سیره حکومت علوی‮‏‫

برنامه جهانی مبارزه با فساد حکومتی با مطالعه تطبیقی سیره حکومت علوی

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : محسن اسماعیلی | میلاد قطبی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 160

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7435910003022
9,000 8,550 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب پیش رو، موضوع را در سه بخش دنبال خواهیم کرد: در بخش اول مفاهیم اصلی بحث از جمله ارتباط قدرت و فساد، انواع فساد و تعریف مختار از فساد حکومتی و عوامل مرتبط با ایجاد آن و در بخش دوم توضیح برنامه های جهانی را در دو بعد برنامه های نظری و عملی در مبارزه با فساد حکومتی، بحث می کنیم؛ در بعد نظری به تئوری های تفکیک قوا، حکمرانی خوب و نظارت بر قدرت در برنامه های جهانی و در بعد عملی به قانون گذاری مقابله با فساد، نهادسازی در راستای مبارزه با فساد و اعمال مجازات های ویژه و... می پردازیم. در بخش سوم نیز به صورت تطبیقی با بخش های گذشته سیره حکومت علوی در مبارزه با فساد حکومتی را مورد بررسی و دقت قرار می دهیم. قابل ذکر است که به دلیل عدم امکان تطبیق موردی اقدامات نظری و عملی، در برنامه های جهانی و سیره حکومت علوی (ع) با یکدیگر، در بخش مربوط به سیره علوی بدون تفکیک مذکور تا حد امکان تطبیق صورت گرفته و همین مانع نیز دلیلی بود بر اینکه هر بحث به صورت تطبیقی، یکجا آورده نشود و لذا ابتدا برنامه های جهانی مطرح شده و بعد سیره علوی (ع) و البته حفظ انسجام و ارتباط مطالب با یکدیگر مدنظر نگارنده بوده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط