بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. دستنامه بین المللی اقتصاد انرژی
  • دستنامه بین المللی اقتصاد انرژی

دستنامه بین المللی اقتصاد انرژی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7436610003022
22,000 20,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

زندگانی و پیشرفت بشر، وابستگی زیادی به انرژی دارد. وقتی از انرژی سخن می گوییم، در واقع از حیات انسان ها سخن گفته ایم. میلیون ها سال است که موجودات زنده با یافتن غذا، انرژی مورد نیاز خود را تأمین کرده اند تا از این طریق به حیات خود ادامه دهند. تلاش آن ها در این مسیر سبب شده که جمعیت انسان ها در 10 هزار سال اخیر به صورت غیرمنتظره ای رشد کند و به چندین میلیارد برسد. این نوعی از انرژی است که نیازهای اولیه انسان ها را تأمین می کند و می توان آن را انرژی ارگانیک نامید. دیگر انواع انرژی (یعنی انرژی های غیر ارگانیک و مورد نیاز موجودات زنده) این امکان را به انسان ها داده است که بتوانند به صورتی ماهرانه، جوامعی پیچیده ایجاد نمایند. انرژی بیشتر و استفاده بهینه تر از انرژی سبب شده است که انسان ها گرما، سوخت، حمل ونقل و روشنایی بیشتری داشته باشند از همین روست که بسیاری از افراد اعتقاد دارند کیفیت زندگی بسیار بالا رفته است. اقتصاد انسان ها (شامل تولید، مبادله و مصرف کالا و خدمات) تا حد زیادی وابسته به منابع انرژی است. رشد اقتصادی به صورت قابل ملاحظه ای به در دسترس بودن، استخراج، توزیع و استفاده از منابع انرژی ربط دارد؛ به عبارت دیگر، رابطه بین مصرف انرژی و توسعه اقتصادی رابطه بسیار نزدیکی است. برای درک بهتر این رابطه، باید به فرآیند رشد و توسعه اقتصادی توجه کرد و از آن طریق تأثیر تغییر در شرایط انرژی بر رشد و توسعه اقتصادی و نیز تأثیرات زیست محیطی مصرف انرژی را به دست آورد. اقتصاددانان تلاش زیادی کرده اند که رابطه انرژی و رشد اقتصادی را تبیین نمایند. با این حال به دلیل ناکافی بودن آمارهای مورد نیاز در بررسی رابطه انرژی و رشد اقتصادی، بسیاری از اقتصاددانان به تحلیل های مقطعی در مورد رابطه انرژی و GDP در یک نقطه زمانی خاص می پردازند. از طرفی تلاش های بسیار زیادی صورت گرفته است تا تاریخ انرژی به خوبی تبیین شود. این مقاله نیز، تلاش دیگری برای تبیین تاریخ انرژی است که از آخرین تحقیقات انجام گرفته در این حوزه، بهره برده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط