بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. سیاست خارجی قدرت های بزرگ در قرن 21
  • سیاست خارجی قدرت های بزرگ در قرن 21

سیاست خارجی قدرت های بزرگ در قرن 21

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7459110003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

کتاب حاضر مروری بر سیاست های منطقه ای و جهانی «قدرت های بزرگ» مانند آمریکا در عرصه نظام بین الملل به ویژه پس از پایان جنگ سرد است.

در این اثر ابتدا با استفاده از نظریه جیمز روزنا مولفه های تاثیرگذار بر سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، روسیه، اتحادیه اروپا، چین و ژاپن در سایر نقاط جهان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس به تبیین نمودها و جهت گیری های سیاست خارجی قدرت های مذکور در عرصه های جهانی و منطقه ای پرداخته شده است. نویسنده نخست مولفه های تاثیرگذار بر سیاست خارجی قدرت های بزرگ مانند ایالات متحده آمریکا را بررسی نموده و متغیرهای فردی، نقش گرایانه، دیوان سالارانه و ملی این قدرت ها را بیان کرده آنگاه به بررسی سیاست خارجی این کشورها پس از جنگ سرد پرداخته و روش های اتخاذ شده توسط آنان در عرصه منطقه ای و جهانی جهت افزایش نفوذ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را تبیین نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط