بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. صهیونیسم و استکبار بین المللی (12)
  4. امپراتوری رو به مرگ: امپریالیسم آمریکا و مقاومت جهانی
  • امپراتوری رو به مرگ: امپریالیسم آمریکا و مقاومت جهانی

امپراتوری رو به مرگ: امپریالیسم آمریکا و مقاومت جهانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7461610003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، تبیین چگونگی برپایی طرح های نظامی، اقتصادی و فرهنگی امپریالیستی ایالات متحده آمریکا و چالش های آن در قرن بیستم و آغاز قرن بیست ویکم می باشد که با استناد به سخنان بسیاری از اندیشمندان این عرصه تدوین یافته است.
نگارنده در بخش اول با عنوان ساخت بندی ها و ساخت گشایی های امپریالیسم به همان چیزی که ویلیامز تاریخ دان تجدیدنظر طلب آمریکایی آن را آغوش گرم و نرم امپراتوری خوانده می پردازد و در بخش دوم تلاش های مستمر نظامی و اقتصادی ایالات متحده برای حفظ سلطه جهانی خود و تاثیر گذشته و حال این تلاش ها بر مسایل انصاف و عدالت را پی گیری نموده و علاوه بر آن بررسی می کند که «سرمایه داری امپریالیستی آمریکا»، چه میزان الهام بخش نظم و نسق بخشی اقتصادی و فرهنگی جهان است. بخش پایانی نیز، نگاهی است به شبکه های جهانی و بالقوه مقاومت و دیدگاه های آنان در برابر «اندیشه های امپریالیستی» آمریکایی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط