بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • موعود و میعاد

موعود و میعاد

پرتوها - 11

ناشر : موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر

نویسنده : سید موسی صدر

مترجم : سید عطاء الله افتخاری

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 41

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7468610003022
3,500 3,325 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب موعود و میعاد، یازدهمین جلد از مجموعۀ «پرتوها» و حاوی سخنرانی امام صدر در نیمه شعبان است.

در هر کتاب از مجموعه پرتوها یک مقاله یا گفتار یا مجموعه ای از چند مقاله و گفتار با وحدت موضوعی آمده است تا کتابی کم حجم در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. در این مجموعه تلاش شده تا هر کتاب حاوی نگاه نو یا دست کم بیان تازه ای باشد و خواننده بتواند از طریق آن به جهان اندیشه و دغدغه های امام صدر راه بیابد.

سخنرانی امام صدر که در کتاب موعود و میعاد آمده به مناسبت افتتاح مسجد روستای الیمونه ایراد شده و پیشتر با همین نام در کتاب ادیان در خدمت انسان منتشر شده است.

امام موسی صدر در این سخنرانی به بعد تربیتی انتظار ظهور، معنای انتظار و آمادگی برای آن می پردازد و در بخشی از آن می گوید: «معنای انتظار رها کردن کار و واگذاری آن به دیگران نیست. این خلافِ انتظار است. این گونه عمل کردن تسلیم شدن است. اگر امروز بگویند که ما در انتظار حمله ناگهانی دشمن هستیم، معنای آن چیست؟ آیا معنای این انتظار این است که از خانه خارج شویم و بخوابیم و اعتنایی نکنیم؟ نه. این انتظار نیست. انتظار عبارت است از اینکه آماده باشیم؛ شمشیر و تفنگ در دست، تمرین کنیم و آموزش نظامی ببینیم؛ خود را آماده سازیم؛ مراقب و نگهبان بگماریم و رادار ها را فعال کنیم تا زمان حمله ناگهانی دشمن را دریابیم. این است معنای انتظار.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط