فراخوانی فراخوانی ...

جهانی شدن سیاست، روابط بین الملل در عصر نوین - جلد اول: (زمینه تاریخی، نظریه ها، ساختارها و فرآیندها)

مولف : استیو اسمیت | جان بیلیس

مترجم : ابوالقاسم راه چمنی

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 840

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022

معرفی کتاب

کتابی که پیش رو دارید انتشارات دانشگاه آکسفورد نخستین بار در سال ۱۹۹۷ آن را منتشر کرد. این کتاب با کمک ۲۲ نفر از استادان برجسته روابط بین الملل به نگارش درآمد. پس از انتشار ویرایش نخست، کتاب مورد توجه و استقبال گسترده ای قرار گرفت و در فاصله سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ که ویرایش دوم کتاب منتشر شد، در بیش از ۳۵ کشور جهان مانند آمریکا، انگلیس، کانادا و استرالیا به متن درسی دانشگاهی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تبدیل شد.

ویراستاران کتاب و دبیران این مجموعه پس از مشاهده استقبال گسترده از کتاب که برای خود آنان نیز غیرمنتظره بود، تصمیم گرفتند با توجه به تحولاتی که پس از سال ۱۹۹۷ در روابط بین الملل رخ داده است، کتاب را مورد بازنگری اساسی قرار دهند و بر همین اساس از ۸ استاد جدید برای تکمیل مطالب کتاب دعوت شد و فصل های جدیدی به کتاب افزوده شد.

در بخش اول کتاب، فصل ششم با عنوان «تاریخ بین الملل از ۱۹۸۹ به بعد» اضافه شد. در بخش دوم کتاب که به بررسی نظریه های سیاست جهانی اختصاص دارد، فصل ششم با عنوان «رویکردهای معاصر و جدید: نئورئالیسم و نئولیبرالیسم» به آن اضافه شد. در بخش سوم کتاب که ساختارها و فرآیندها در روابط بین الملل را بررسی می کند، فصل سیزدهم با عنوان «اقتصاد سیاسی بین الملل در عصر جهانی شدن» اضافه شد. در بخش چهارم کتاب که به بررسی موضوعات بین المللی اختصاص دارد، فصل بیستم با عنوان «ملی گرایی» و فصل بیست و سوم با عنوان «وحدت اروپایی و منطقه ای» اضافه شد. بخش پنجم کتاب که شامل دو فصل است نیز به صورت کامل به ویرایش دوم کتاب افزوده شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط