بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. بولتن ویژه : گزینه های پیش رو: سیاست ایالات متحده در برابر برنامه هسته ای ایران
  • بولتن ویژه : گزینه های پیش رو: سیاست ایالات متحده در برابر برنامه هسته ای ایران

بولتن ویژه : گزینه های پیش رو: سیاست ایالات متحده در برابر برنامه هسته ای ایران

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7472210003022

معرفی کتاب

نوشتار حاضر ترجمه متن سمیناری است که با حضور تعدادی از پژوهشگران و متخصصان مسائل ایران و دانش هسته ای، درمحل "موسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن" در اکتبر 2003 درباره مسائل هسته ای ایران برگزار شد. هدف شرکت کنندگان در این سمینار عبارت بود از بررسی گزینه های سیاسی ایالات متحده در قبال برنامه هسته ای ایران.
گزینه های مطرح شده در سمینار عبارت بودند از: "دیپلماسی چند جانبه"، "اقدام بازدارنده"، "بازداشتن"، "ایجاد تاخیر و دفع تهدید"، "تسریع در تغییر دموکراتیک" و "توافق بزرگ". صاحب نظران و متخصصانی که در این سمینار شرکت کرده بودند عبارت اند از: "لادن برومند (مدیر بنیاد عبدالرحمان در زمینه پیشبرد حقوق بشر و دموکراسی در ایران)"، "پاتریک کلاوسون (قائم مقام موسسه واشنگتن)"، "مایکل ایزنتات (عضو ارشد موسسه واشنگتن)"، "رئول مارک گرت (عضو موسسه آمریکایی اینترپرایز)"، "رزگو تمولر (همکار ارشد در بیناد صلح کارنگی)"، "جفری کمپ (مدیر برنامه های استراتژیک منطقه ای در مرکز نیکسون)"، "ژنرال توماس مک اینرنی (بنیانگذار "اصلاح دولت از طریق تکنولوژی)"، "دانیلاپلتکا (معاون رئیس جمهور در مطالعات سیاست خارجی و دفاعی در موسسه آمریکایی اینترپرایز)"، "دنیس راس (مدیر و عضو کرسی Zigler در موسسه واشنگتن)"، "هنری سوکولسکی (مدیر اجرایی مرکز آموزش سیاست منع گسترش سلاح های کشتار جمعی)" و "ری تاکیه (مدیر مطالعات مرکز شرق نزدیک و آسیای جنوبی در دانشگاه دفاع ملی)".
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط