فراخوانی فراخوانی ...

کتاب خاورمیانه - جلد اول: ویژه مسائل و چالش های خاورمیانه

گردآورنده کتاب : سید قاسم ذاکری | عباس نادری

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران

سال نشر : 1383

تعداد صفحات : 242

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022

معرفی کتاب

کتاب حاضر شامل، مقالاتی در زمینه معضلات پایه ‏ای «خاورمیانه» و عوامل تأثیرگذار خارجی و داخلی بر مسائل این منطقه است. خاورمیانه از مناطق مهم و راهبردی جهان معاصر است که با عناصری نظیر حوزه سنتی تمدن، منابع انرژی و نفت, اهمیت ژئوپلیتیک و نهایتاً رنج و محنت فراگیر جهانی به واسطه منازعات دراز مدت شناخته می ‏شود. اهمیت مسئله جهانی شدن، معضلات خاورمیانه را از صورت مشکلات منطقه ‏ای به تهدیدی برای ثبات و امنیت جهانی تبدیل کرده و توجه هر چه بیشتر متفکران غربی را به خود معطوف ساخته است.
مجموعه حاضر به منظور تبیین معضلات پایه‏ای خاورمیانه و بررسی دیدگاه‏ های مختلف درباره وضعیت حال و آینده این منطقه تدوین شده است. فرآیند ملت ‏سازی در خاورمیانه, بررسی تطبیقی سیاست ‏های اروپا و امریکا در منطقه, منطقه‏ گرایی نوین در خاورمیانه, تحول معنای امنیت, آینده فرهنگی خاورمیانه و طرح جدید آمریکا، خاورمیانه و محیط پیرامونی از جمله موضوعاتی هستند که در این نوشتار مورد بحث و بررسی قرار می‏گیرند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط