بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اندیشوران شیعی و عرفان ابن عربی

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده : حسین شکرآبی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 392

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7540310003022
45,000 40,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عرفان ابن عربی، گرچه در مغرب اسلامی تکون یافت، اما در شرق جهان اسلام، رواج بیشتری پیدا کرد. ابن عربی در کثرت تألیفات در حوزه عرفان، بی نظیر است؛ اما در بین آثار عرفانی او، کتاب «فصوص الحکم»، همواره مورد توجه بسیاری از اندیشوران شیعی بوده و مبانی ملایم اندیشگی او با آموزه های شیعه، زمینه ساز اظهار نظرهایی همسو با عقائد شیعه،گردیده است. توجّه گسترده به عرفان ابن عربی، نشانگر ظرفیت هایی است که در متن آثار وی، برای تفسیری موافق با مذاق شیعی وجود دارد.

البته اندیشوران شیعه، که بر کتاب های ابن عربی بخصوص فصوص الحکم، شرحی نگاشته یا در حوزه عرفان او قلم زده اند، از تطبیق آموزه های عرفانی او با مبانی شیعی و نقد نظر او در باره مصداق ولایت مطلقه و مقیده و دیگر مسایلی که به نظر آنان، مخالف عقاید صریح شیعه بوده است، خودداری نکرده اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط