بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

جامعه شناسی تمدن: مسائل تاریخی و سنت های نظری

ناشر : ترجمان علوم انسانی

نویسنده : یوهان پی. آرناسون

مترجم : سالار کاشانی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 536

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7585510003022
قابل تهیه از مراکز پخش
107,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دهه های اخیر علاقۀ متفکران به بحث دربارۀ تمدن ها، هم در حیطۀ مباحث سیاسی و هم در بستر بحث های جامعه شناختی، افزایش یافته است؛ همین نکته توجه برخی از عالمان علوم اجتماعی را به ضرورت تأمل نظری دربارۀ مسائل و منظرهای اصلی این قلمرو جلب کرده است.
کتاب جامعه شناسی تمدن: مسائل تاریخی و سنت های نظری کاوشی نظام مند و نقادانه است در شناخت رویکردهای تحلیل تمدنی معاصر. آرناسون الگوهای نظری مطرح شده در کار جامعه شناسان تاریخی و آراء مورخان این حوزه را با نگاهی انتقادی تشریح می کند و می کوشد به تحلیلی چند وجهی از تمدن ها دست یابد.
در این چارچوبِ تحلیلی، او بر فرهنگ و نیز پویایی نهادهای سیاسی و اقتصادی تمدن ها تأکید می کند. سیر پرفراز و نشیب کتاب در فصل پایانی به سوالاتی نقادانه دربارۀ اروپا محوری و قوت و ضعف های نظریۀ پسااستعماری در تحلیل اجتماعی می انجامد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط